Z médií

Těší nás, že už podruhé opisuje hnutí ANO z předvolebního programu ODS z roku 2017

12. února 2019, www.ods.cz / tisková zpráva

Ministerstvo průmyslu a obchodu přišlo s návrhem na snižování počtu kontrol, které musí absolvovat naši živnostníci a podnikatelé. Informaci přinesl server MF DNES.

Ministerstvo průmyslu a obchodu zjistilo po několika letech, že na živnostníky a podnikatele chodí desítky kontrol ročně. Že pak živnostníci nemají čas na práci a vlastně jdou od kontroly ke kontrole. Možná by se MPO mělo zeptat pana premiéra Babiše, jak se to stalo. Byl to právě on, kdo tady několik let režíroval tento třídní boj s našimi živnostníky. A neustálé kontroly byly toho součástí. Na druhou stranu nás těší, že od nás už podruhé hnutí ANO opisuje a inspiruje se v našem předvolebním programu z roku 2017, kde byl právě návrh na snížení počtu kontrol z různých úřadů a institucí představen. Otázkou ale zůstává, jak vážně levicová vládní koalice tyto návrhy myslí. ODS během 5 let předložila v Poslanecké sněmovně řadu opatření na pomoc a podporu českých živnostníků a podnikatelů. Ty se týkaly například zavedení jednotného inkasního místa, zrušení kontrolního hlášení DPH pro malé živnostníky a podnikatele, zastavení třetí a čtvrté vlny EET a zrušení první a druhé vlny, flexibilní zákoník práce, omezení počtu kontrolních míst, prodloužení lhůt pro komunikaci se státními úřady nebo snížení nepřiměřených pokut podnikatelům.

Andrej Babiš se nyní chce tomuto snížení počtu kontrol opravdu věnovat a považuje to za prioritu. Budeme mu moc držet palce, aby se to podařilo a našim živnostníkům se konečně ulevilo. Pokud to bude ale stejná priorita, jakou byly pro pana premiéra třeba obědy zdarma nebo stadiony pro sportovce, pak se několik let nic nezmění. Za ODS mohu ale slíbit, že my v našich snahách a boji za podnikatele nepolevíme.
 

štítky: # # # # # # # #