Z médií

Studio N: S ANO nemá ODS společného nic, další čtyři roky Babiše by byly horor

15. července 2021, Deník N / rozhovor v médiích

První místopředseda ODS Zbyněk Stanjura byl hostem prvního dílu předvolebních speciálů Studia N. Během prázdnin a prvních zářijových týdnů se v nich vystřídají zástupci všech stran a hnutí, které mají reálnou šanci usednout po parlamentních volbách ve Sněmovně a přijmou pozvání Deníku N.

Celý rozhovor se Zbyňkem Stanjurou si můžete poslechnout nebo přečíst na serveru denikn.cz.

Budou se říjnové parlamentní volby podle vás něčím zásadním lišit od všech předcházejících?

U každých voleb se dočteme a mnozí politici říkají, že to jsou přelomové, zlomové body a podobně. Já si myslím, že budou podobné jako ty předchozí. Máme tady vládu Andreje Babiše a sociálních demokratů osm let a je nejvyšší čas je vystřídat.

Takže normální střídání u moci? Často se mluví o rozcestí, které určí směřování České republiky na dlouhou dobu dopředu.

Určitě jsme na rozcestí a myslím si, že jste trefil to hlavní. To znamená, jestli potvrdíme, že patříme na Západ, nebo budeme koketovat s Východem, což se děje v posledních letech jak ze strany prezidenta republiky, tak vlády, která v tomhle směru prezidentovi příliš uhýbá.

Teď si trochu protiřečíte, jestli jste volby v první odpovědi označil za běžné střídání u moci a ve druhé mluvíte o zásadním rozhodnutí o zahraničněpolitické orientaci.

Já jsem z toho nechtěl udělat fatální otázku o bytí a nebytí České republiky. Myslím si, že volby dopadnou dobře. To znamená, že k tomu střídání u moci dojde, a tím pádem bude potvrzena naše jednoznačná orientace na Západ.

štítky: # # # # # #