Stanjura jede!

Uffo dobře znají nejenom obyvatelé Trutnova, ale i lidé z celého regionu

28. 5. 2021
Uffo dobře znají nejenom obyvatelé Trutnova, ale i lidé z celého regionu. Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas je multifunkční kulturní zařízení, které ve městě vybudoval úspěšný starosta Ivan Adamec. I díky této stavbě město žije a lidé jsou tady spokojení. Jsem rád, že mě Ivan pozval na návštěvu, rád jsem se podíval, jak se městu daří.

Návštěva obchůdku s rybářskými potřebami v Jičíně

28. 5. 2021
Dělá prodavače, ředitele, uklízečku, zásobovače i marketéra. Pan Miřetínský je typický živnostník z Jičína. Ve svém obchůdku prodává rybářské potřeby, ale provozuje zde i hodinářství a zlatnictví. Měl strach, že bychom šli po volbách do koalice s Babišem. V koalici SPOLU jsme se ale domluvili, že nikdo z koalice SPOLU půjdeme všichni do vlády, nebo do opozice. A do vlády jedině bez Babiše!

Návštěva v Poličce: Nízké daně a pracovní příležitosti jako prostředek pro spokojené občany!

21. 5. 2021
Nízké daně a pracovní příležitosti. To je recept starosty Poličky a poslance Jaroslava Martinů, aby lidé v městečku žili rádi. Také jim roste počet obyvatel – do Poličky se lidé stěhují. Věřím, že Jaroslav bude pokračovat ve svojí práci i ve Sněmovně. Spolu dáme Česko dohromady.

Návštěva v plaveckém klubu Fontána v Kohoutovicích

20. 5. 2021
Dětský plavecký klub Fontána v Kohoutovicích, který více než 15 let pomáhá dětem i miminkům naučit se plavat a cítit se ve vodě bezpečně. Bohužel, byl klub několik měsíců úplně uzavřený, nebyla možnost provozovat ani individuální plavecké kurzy a není otevřen ani teď, kdy už se přitom většina sportovišť vrací do normálního režimu. Hrozí, že se klub z problémů nedostane.

Chrpa Krnov: Účinná pomoc těm, kteří to potřebují, má smysl a vyplatí se

6. 5. 2021
Zaměstnává lidi se zdravotním postižením, kteří to nemají se sháněním práce vůbec jednoduché. Pan Petr Světlík vede organizaci Chrpa. Říká, že během covidu sociální firmy vláda nechala na holičkách. 

  

Autobusy Martikán v Opavě: Rovná a jasná pravidla pro české autodopravce jsou základ!

6. 5. 2021
Od státu chce, aby nastavil jasná pravidla a nikoho nezvýhodňoval. Pan Petr má několik autobusů, vadí mu, že dopravci z ciziny mají – na rozdíl od něj – daňové výhody. Souhlasím s ním. Hřiště, na kterém se hraje, musí být rovné. A sudí má pískat fér. To je věc, kterou musí příští vláda napravit.

Restaurace Havana v Ostravě: Drobný živnostník se podpory od státu téměř nedočká. A to je chyba!

6. 5. 2021
„Musím všechno zvládnout sám, kde bych na to vzal?“ Ve svojí restauraci Havana sám vaří, sám je ‚na place‘. Pokles tržeb má 70 %, ale pro drobného živnostníka jako je on je nemožné dosáhnout na některé druhy pomoci od státu. 

Nábytek NEJČI v Opavě: Vládní pomoc není efektivní

6. 5. 2021
Za leden, únor a březen původně kromě kurzarbeitu neměli ze státní podpory dostat nic. Pan Petr v Opavě vybudoval prodejnu s nábytkem. Sedačky mají ale dlouhou dobu dodání, takže firma měla zdánlivě velké tržby. 

Když stát zakáže podnikání, musí platit fixní náklady

5. 5. 2021
Na začátku května jsem se v rámci své tour Stanjura jede! zastavil u pana Koláře v Mladé Boleslavi. Když stát zakáže podnikání, musí platit fixní náklady. To by pana Koláře zachránilo. Provozuje totiž oblíbenou saunu, která je v podstatě rok zavřená. Žádnou rozumnou pomoc od státu nedostal. Opět se potvrzuje, že realita je úplně jinde, než jak tvrdí ministryně Schillerová: malí živnostníci, kteří podnikání vydupali z ničeho, se skutečné pomoci nedočkali. 

Návštěva restaurace v Klecanech

29. 4. 2021
První lockdown zvládnul. Loni na jaře prodával pan Filip ve své restauraci přes okýnko, na uživení to stačilo, tak stát o pomoc ani nežádal. Pak to ale bylo horší. Tak si podal žádost o podporu, aby udržel zaměstnance, ale ani po dvou měsících peníze nepřišly.