Stanjura jede!

Do října navštívím 100 z Vás! Z Vás, podnikatelů a živnostníků, kteří každý den bojujete a navzdory
vládě, která Vám hází klacky pod nohy, se nevzdáváte. Protože právě Vy jste pilířem a tahounem
české ekonomiky. Chci s Vámi mluvit o tom, co Vás trápí, jaké problémy řešíte a co potřebujete.
Chci slyšet Vaše příběhy. Napište mi na: stanjurajede@ods.cz a já za Vámi přijedu.
   

Na návštěvě ve vyhlášené kavárně Pappa coffee!

26. 8. 2021
V rámci své tour s názvem Stanjura jede! mám v plánu do října navštívit 100 podnikatelů a živnostníků, kteří každý den bojují a navzdory vládě, která jim hází klacky pod nohy, se nevzdávají. Protože právě oni jsou pilířem a tahounem české ekonomiky. Chci s nimi mluvit o tom, co je trápí, jaké problémy řeší a co potřebují. Chci slyšet jejich příběhy. V srpnu jsem se zastavil ve vyhlášené plzeňské kavárně Pappa coffee u pana Gajdoše.

Aleš Uríček provozuje Sport bar Puk a chtěl by mít jistotu, že už vláda hospody nezavře

23. 8. 2021
V rámci své tour s názvem Stanjura jede! mám v plánu do října navštívit 100 podnikatelů a živnostníků, kteří každý den bojují a navzdory vládě, která jim hází klacky pod nohy, se nevzdávají. Protože právě oni jsou pilířem a tahounem české ekonomiky. Chci s nimi mluvit o tom, co je trápí, jaké problémy řeší a co potřebují. Chci slyšet jejich příběhy. V srpnu jsem se zastavil ve sport baru pana Aleše Uríčka v Třinci.

Pan Jiří Toman prodává vše, co souvisí se včelařením a medem

21. 8. 2021
V rámci své tour s názvem Stanjura jede! mám v plánu do října navštívit 100 podnikatelů a živnostníků, kteří každý den bojují a navzdory vládě, která jim hází klacky pod nohy, se nevzdávají. Protože právě oni jsou pilířem a tahounem české ekonomiky. Chci s nimi mluvit o tom, co je trápí, jaké problémy řeší a co potřebují. Chci slyšet jejich příběhy. V srpnu jsem se zastavil u včelaře Jiřího Tomana.

Taekwon-do škola Velešín ITF: Zdvořilost, čestnost, vytrvalost, sebeovládání, nezlomný duch

19. 8. 2021
V rámci své tour s názvem Stanjura jede! mám v plánu do října navštívit 100 podnikatelů a živnostníků, kteří každý den bojují a navzdory vládě, která jim hází klacky pod nohy, se nevzdávají. Protože právě oni jsou pilířem a tahounem české ekonomiky. Chci s nimi mluvit o tom, co je trápí, jaké problémy řeší a co potřebují. Chci slyšet jejich příběhy. V srpnu jsem se zastavil ve škole taekwondo ve Velešíně.

Štičí líheň Esox: Dotace jsou nastaveny ve prospěch velkých holdingů. To musíme změnit!

8. 6. 2021
Pan Oldřich provozuje v Táboře rybářskou firmu Esox. Na rozdíl od zemědělců mají mnohem menší dotace – přestože péče o rybník je velmi drahá. Přitom je u nás 45 000 hektarů rybníků. Opět se ukazuje, že dotace nejsou nastaveny férově, často se peníze dostávají k velkým holdingům, které je nepotřebují a ti malí ostrouhají. To musíme změnit.

HSC Centrum v Plané nad Lužnicí: Musíme podporovat malé a střední podnikání

8. 6. 2021
Pan Josef vybudoval poctivě firmu, která montuje a vyrábí na auta. Vadí mu, že levice pořád označuje zaměstnavatele za podvodníky. Já říkám, že socialisté pořád žijí v 19. století a šíří lži o ´zlých kapitalistech´. Přitom bychom se měli snažit malé a střední podnikání podporovat.

GARNEA zemědělská technika: Provázat školy více s praxí je jedním z našich cílů!

8. 6. 2021
Pan Vašek zaměstnává přibližně 60 lidí, funguji na rodinné bázi, lidé tu pracují dlouhodobě. Prodávají a servisují zemědělskou techniku. Těžko ale hledá nové zaměstnance: přál by si, aby učiliště byla více propojena s praxí. Nabízejí stipendia, přesto technické vzdělání chybí. Provázat školy více s praxí je jedním z našich cílů.

Žertův statek Bříství: Osekání dotací pro agrobarony máme v programu

28. 5. 2021
Hospodaří tady už 10. generace a na převzetí hospodářství se připravuje jedenáctá. Rodinný statek Žertových má tradici už 350 let. Tradice a pracovitost jsou tady doslova hmatatelné. 
  

Top Ten Rock Dvůr Králové nad Labem: Vinyly prodává už 30 let

28. 5. 2021
Po první brigádě jsem si koupil gramofon. Takže se mi líbilo v prodejně pana Pavla, který už 30 let prodává vinyly, na odbyt jsou prý pořád. S paní také provozují hudební klub, který byl samozřejmě kvůli covidu zavřený. Už ale mají další plány, věřím, že se jim je podaří uskutečnit.

Návštěva u paní účetní ve Vrchlabí: Stát tu musí být pro lidi a pomáhat jim!

28. 5. 2021
Paní účetní Jiřina Škodová přesně ani už neví, jaké všechny předpisy musí dodržovat. Tolik je různých nařízení. Když přijde kontrola, vždy může najít nějakou chybu. Chceme to otočit: aby tu stát byl pro lidi, pomáhal jim.