Stanjura jede!

Do října navštívím 100 z Vás! Z Vás, podnikatelů a živnostníků, kteří každý den bojujete a navzdory
vládě, která Vám hází klacky pod nohy, se nevzdáváte. Protože právě Vy jste pilířem a tahounem
české ekonomiky. Chci s Vámi mluvit o tom, co Vás trápí, jaké problémy řešíte a co potřebujete.
Chci slyšet Vaše příběhy. Napište mi na: stanjurajede@ods.cz a já za Vámi přijedu.
   

Štičí líheň Esox: Dotace jsou nastaveny ve prospěch velkých holdingů. To musíme změnit!

8. 6. 2021
Pan Oldřich provozuje v Táboře rybářskou firmu Esox. Na rozdíl od zemědělců mají mnohem menší dotace – přestože péče o rybník je velmi drahá. Přitom je u nás 45 000 hektarů rybníků. Opět se ukazuje, že dotace nejsou nastaveny férově, často se peníze dostávají k velkým holdingům, které je nepotřebují a ti malí ostrouhají. To musíme změnit.

HSC Centrum v Plané nad Lužnicí: Musíme podporovat malé a střední podnikání

8. 6. 2021
Pan Josef vybudoval poctivě firmu, která montuje a vyrábí na auta. Vadí mu, že levice pořád označuje zaměstnavatele za podvodníky. Já říkám, že socialisté pořád žijí v 19. století a šíří lži o ´zlých kapitalistech´. Přitom bychom se měli snažit malé a střední podnikání podporovat.

GARNEA zemědělská technika: Provázat školy více s praxí je jedním z našich cílů!

8. 6. 2021
Pan Vašek zaměstnává přibližně 60 lidí, funguji na rodinné bázi, lidé tu pracují dlouhodobě. Prodávají a servisují zemědělskou techniku. Těžko ale hledá nové zaměstnance: přál by si, aby učiliště byla více propojena s praxí. Nabízejí stipendia, přesto technické vzdělání chybí. Provázat školy více s praxí je jedním z našich cílů.

Žertův statek Bříství: Osekání dotací pro agrobarony máme v programu

28. 5. 2021
Hospodaří tady už 10. generace a na převzetí hospodářství se připravuje jedenáctá. Rodinný statek Žertových má tradici už 350 let. Tradice a pracovitost jsou tady doslova hmatatelné. 
  

Top Ten Rock Dvůr Králové nad Labem: Vinyly prodává už 30 let

28. 5. 2021
Po první brigádě jsem si koupil gramofon. Takže se mi líbilo v prodejně pana Pavla, který už 30 let prodává vinyly, na odbyt jsou prý pořád. S paní také provozují hudební klub, který byl samozřejmě kvůli covidu zavřený. Už ale mají další plány, věřím, že se jim je podaří uskutečnit.

Návštěva u paní účetní ve Vrchlabí: Stát tu musí být pro lidi a pomáhat jim!

28. 5. 2021
Paní účetní Jiřina Škodová přesně ani už neví, jaké všechny předpisy musí dodržovat. Tolik je různých nařízení. Když přijde kontrola, vždy může najít nějakou chybu. Chceme to otočit: aby tu stát byl pro lidi, pomáhal jim.

  

Uffo dobře znají nejenom obyvatelé Trutnova, ale i lidé z celého regionu

28. 5. 2021
Uffo dobře znají nejenom obyvatelé Trutnova, ale i lidé z celého regionu. Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas je multifunkční kulturní zařízení, které ve městě vybudoval úspěšný starosta Ivan Adamec. I díky této stavbě město žije a lidé jsou tady spokojení. Jsem rád, že mě Ivan pozval na návštěvu, rád jsem se podíval, jak se městu daří.

Návštěva obchůdku s rybářskými potřebami v Jičíně

28. 5. 2021
Dělá prodavače, ředitele, uklízečku, zásobovače i marketéra. Pan Miřetínský je typický živnostník z Jičína. Ve svém obchůdku prodává rybářské potřeby, ale provozuje zde i hodinářství a zlatnictví. Měl strach, že bychom šli po volbách do koalice s Babišem. V koalici SPOLU jsme se ale domluvili, že nikdo z koalice SPOLU půjdeme všichni do vlády, nebo do opozice. A do vlády jedině bez Babiše!

Návštěva v Poličce: Nízké daně a pracovní příležitosti jako prostředek pro spokojené občany!

21. 5. 2021
Nízké daně a pracovní příležitosti. To je recept starosty Poličky a poslance Jaroslava Martinů, aby lidé v městečku žili rádi. Také jim roste počet obyvatel – do Poličky se lidé stěhují. Věřím, že Jaroslav bude pokračovat ve svojí práci i ve Sněmovně. Spolu dáme Česko dohromady.

Návštěva v plaveckém klubu Fontána v Kohoutovicích

20. 5. 2021
Dětský plavecký klub Fontána v Kohoutovicích, který více než 15 let pomáhá dětem i miminkům naučit se plavat a cítit se ve vodě bezpečně. Bohužel, byl klub několik měsíců úplně uzavřený, nebyla možnost provozovat ani individuální plavecké kurzy a není otevřen ani teď, kdy už se přitom většina sportovišť vrací do normálního režimu. Hrozí, že se klub z problémů nedostane.