Z médií

Má sněmovna vydat poslance ANO policii?

2. září 2017, Deník / komentář

Ano: Oba měli složit mandát

 
Když do Poslanecké sněmovny dorazila žádost policie, vyzvali jsme Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka, aby rezignovali na svůj mandát. Důvodem je blízký termín voleb.
Nechtěli jsme a nechceme, aby hlavním či jediným tématem volební kampaně byly Babišovy kauzy. Důležitější pro budoucnost Česka je hodnocení vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL a porovnání volebních programů politických stran.
 
Bohužel se oba poslanci drží svého mandátu a imunity zuby nehty. Rozhodli tak o tom, že Čapí hnízdo bude součástí kampaně. Myslím, že vědomě a plánovaně.
Snaží se stylizovat do role obětí a nemluví o ničem jiném. Nemusí tak obhajovat chabé výsledky svých ministrů a mohou umně skrývat programovou prázdnotu. Podle prověrky Vrchního státního zastupitelství v Praze zdržovaly policejní vyšetřování soukromé subjekty, jinými slovy osoby a firmy spojené s Andrejem Babišem.
 
Připomínám postoj hnutí ANO k imunitě a vydávání. Pan Babiš ještě letos v dubnu tvrdil, že imunita poslanců je zbytečná, jeho poslanci hlasovali vždy pro vydání. Najednou je všechno jinak. Slova jako účelovka, kampaň, policejní provokace, načasování, vypovídají o hnutí ANO dostatečně. Napadá mne přiléhavé rčení: „Podle sebe soudím tebe". Po středečním doporučení Mandátového a imunitního výboru budu hlasovat pro zbavení imunity Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. 

štítky: # # # # #