Z médií

Hlavní zprávy CNN Prima News: Začíná schvalování balíčku

10. července 2023, CNN Prima News / rozhovor v médiích

Mohu vyloučit, že bychom v příštích letech přišli s dalšími návrhy, které by zvyšovaly daně. Ve vysílání Hlavních zpráv na CNN Prima NEWS to uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Celý rozhovor se Zbyňkem Stanjurou můžete zhlédnout na CNN Prima News.

„Větší objem (úspor) je na straně snižujících se výdajů, a to na straně státu, v poměru asi 2 : 1. Jedna třetina je bohužel i na straně příjmové. Mohu ale vyloučit, že bychom v příštích letech přišli s dalšími nebo jinými návrhy, které by zvyšovaly daně. To opravdu mohu vyloučit,“ komentoval Stanjura ve vysílání CNN Prima NEWS konsolidační balíček, který již v úterý míří do Sněmovny ke schvalování včetně zvyšování některých daní.

Před více nez půl rokem Stanjura zdrazňoval, že „stát musí šetřit v první řadě na sobě a na svém provozu, teprve poté může totéž chtít po svých občanech.“ To se podle něj dnes – v konsolidačním balíčku – daří. „Šetříme na straně státu, tedy snižujeme provozní výdaje státu, celkový objem platů pro státní zaměstnance, snižujeme razantně národní dotace – a v tom budeme pokračovat. Myslím, že to je správné, a myslím, že stát musí hospodařit efektivně,“ dodal ve vysílání Zbyněk Stanjura.

štítky: # # # # # # # # # # # # #