Ať ODS dál vede Nečas, slušný a kompetentní člověk, řekly dva kraje

27.10.2012; iDnes.cz

Regionální sněmy ODS ve Zlínském a Moravskoslezském kraji v sobotu podpořily předsedu vlády Petra Nečase v jeho obhajobě pozice šéfa strany. "Jsme přesvědčeni, že je slušný člověk a kompetentní premiér," prohlásil předseda Regionálního sdružení ODS Moravskoslezského kraje Zbyněk Stanjura.


V Ostravě se svým předsedou debatovali asi 2,5 hodiny. "Převážilo to, že jsme se bavili o tom, co vlastně vrací nebo dává politické straně důvěryhodnost, a došli jsme k tomu, že to jsou důvěryhodní lidé. Aby byli důvěryhodní, tak musí být slušní a kompetentní, a my jsme přesvědčeni, že Petr Nečas takový je," uvedl Stanjura.

Předseda ODS řekl, že jak v Luhačovicích na Zlínsku, tak v Ostravě rozebírali aktuální politickou situaci a výraznou prohru ODS v krajských volbách. Podporu získanou v Moravskoslezském kraji Nečas zhodnotil jako "poměrně jednoznačnou" - v Ostravě ho podpořilo 61 z 63 delegátů.

"Této podpory si velmi vážím. Beru to ale jako kritickou podporu, není to podpora bezvýhradná, já jsem taky nikdy netvrdil, že jsem bezchybný, a že všechno, co jsem udělal, je v pořádku, úžasné a skvělé," podotkl premiér.

Za Nečase se dnes postavili také v jeho domovské základně ve Zlínském kraji. Trvalé bydliště má premiér v Rožnově pod Radhoštěm.

Volební kongres ODS se sejde první listopadový víkend, tedy krátce po fiasku v krajských i senátních volbách. Vedení ODS se na nadcházejícím kongresu strany zřejmě výrazně promění a pokud předseda strany Nečas obhájí pozici šéfa strany, přijde o většinu svých bývalých spojenců mezi místopředsedy.

O tom, kdo se bude o místopředsednické křeslo v ODS ucházet, rozhodnou v následujících dnech regionální sněmy ODS. O post prvního místopředsedy se zřejmě utká nynější Nečasova zástupkyně Miroslava Němcová a ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

« zpět na přehled