Články a rozhovory

Události, komentáře: Dostavba Dukovan i změny v systému PES

27. 1. 2021; ČT24
Mimořádné jednání vlády o změnách protiepidemických pravidel. Nakolik se promění život lidí? Druhou část debaty věnujeme jedné z největších staveb v historii Česka – chystané dostavbě jaderné elektrárny Dukovany. Potřebujeme nový blok? Uzavře se výběrové řízení před Čínou a Ruskem? Témata Událostí, komentářů ČT24 s ministrem průmyslu a obchodu a ministrem dopravy Karlem Havlíčkem /nestr. za ANO/, první místopředsedou ODS Zbyňkem Stanjurou a místopředsedou ČSSD Romanem Onderkou.

Doháníte i slušné lidi k zoufalým činům

9. 12. 2020
Projev předsedy poslaneckého klubu ODS Ing. Zbyňka Stanjury na 76. schůzi Poslanecké sněmovny 9. prosince 2020 k návrhu na vyslovení souhlasu s prodloužením doby nouzového stavu.

  

Nemůžete čekat, až tam nebude Babiš

3. 12. 2020; ECHO24.cz
Daňový maraton sněmovny z 19. listopadu by měl daňovým poplatníkům ušetřit až 200 miliard korun ročně. Současně to znamená aspoň stotřicetimiliardový výpadek ve veřejných rozpočtech, od státního přes krajské po obecní...

Události, komentáře: Daňoví poplatníci platí daně jako diví, je nejvyšší čas, abychom jim v ekonomicky těžkých měsících pomohli

1. 12. 2020; ČT 24
Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura v Událostech, komentářích odmítl, že změny, pro které občanští demokraté hlasovali, v důsledku škodí. S penězi si podle něj nejlépe poradí občané.

Otázky Václava Moravce: Zmražená země

11. 10. 2020; ČT1
Hostem nedělního diskusního pořadu České televize Otázky Václava Moravce byl předseda poslaneckého klubu a první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.

TV Prima: Partie Terezie Tománkové

4. 10. 2020; CNN Prima News
Hostem nedělního diskusního pořadu Partie CNN Prima News byl předseda poslaneckého klubu a první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.

EuroZprávy.cz: Stát řídí stylem brzda-plyn, co předvádí Schillerová ani nemá cenu komentovat, říká Stanjura

29. 9. 2020; EuroZprávy.cz
Odmítá mást voliče. Šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura nechce stranické krajské kandidáty upozaďovat a místo nich dávat na mítincích prostor známým celorepublikovým tvářím tak, jak to dělá konkurence. „Je známé, že za některými kandidujícími stojí premiér a červené mikiny, čímž se dokonale matou voliči, protože ...

Události: Vývoj nákazy v Česku

16. 9. 2020; ČT 24
Hostem Událostí České televize v živém vstupu z Poslanecké sněmovny byl předseda poslaneckého klubu a první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.

Televizní noviny: Politická bitva o změnu daňového systému v Česku

24. 8. 2020; TV NOVA
Hostem Televizních novin TV Nova byl v živém vstupu předseda poslaneckého klubu ODS a 1. místopředseda strany Zbyněk Stanjura.
  

MF DNES: Koalice proti Babišovi? Jen bez Pirátů, říká první místopředseda ODS

23. 7. 2020; MF DNES
Vznikne koalice opozičních stran proti hnutí ANO Andreje Babiše? Jak daleko jsou vyjednávání, začala už vůbec? Druhý muž ODS Zbyněk Stanjura v rozhovoru pro MF DNES obhajuje, proč jedná o spojenectví s dalšími stranami na pravici.