Články a rozhovory

Z EU dostaneme stamiliony eur. Musíme je vynaložit efektivně

28. 5. 2021; E15
S výjimkou digitální daně a případně vyšších odvodů z alkoholu, tabáku a hazardu neplánuje koalice Spolu, tvořená občanskými demokraty, KDU-ČSL a TOP 09, zvyšovat daně firmám ani občanům. Cestou z krize a rostoucího zadlužení země je především podpora podnikání, říká šéf poslanců ODS a kandidát strany na příštího ministra financí Zbyněk Stanjura.

Babišovi došli kandidáti na ministra zdravotnictví. Schůzi o vyslovení nedůvěry vyvoláme

25. 5. 2021; Radiožurnál
Hostem Tomáše Pancíře ve Dvaceti minutách Radiožurnálu byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

  

Televizní noviny: Volební koalice SPOLU zahájila boj o Sněmovnu

19. 5. 2021; TV NOVA
Hostem hlavní zpravodajské relace TV Nova Televizní noviny byl v živém vstupu předseda poslaneckého klubu a první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.

  

Události, komentáře: Pootevřené Česko

10. 5. 2021; ČT24
Před obchody stály fronty, lidé chodili venku bez roušek. A někteří posedávali u restaurací, i když zahrádky se chystá vláda teprve povolit. Do jaké míry se dodržují zákazy? Neriskujeme zbytečně? Téma Událostí, komentářů ČT24 pro předsedu poslaneckého klubu a prvního místopředsedu ODS Zbyňka Stanjuru a místopředsedu ČSSD Jiřího Běhounka.

Otázky Václava Moravce: Problém vládnutí

2. 5. 2021; ČT24
Hostem nedělního diskusního pořadu České televize Otázky Václava Moravce byl předseda poslaneckého klubu a první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.
 

Potřebujete vyprázdnit sklady nekvalitních testů, vmetl Stanjura Havlíčkovi kvůli dětem

11. 4. 2021; CNN Prima News
Vláda testuje děti antigenními testy dvakrát týdně, protože potřebuje vyprázdnit sklady, prohlásil v nedělní Partii televize CNN Prima NEWS předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura. Vadí mu, že děti si budou muset strkat štětičky do nosu dvakrát týdně, přičemž podle něj existují varianty, aby testování proběhlo příjemnějšími PCR testy.

Události, komentáře speciál: Půl roku do voleb

8. 4. 2021; ČT24
Jedním z důležitých témat nadcházejících voleb do Poslanecké sněmovny bude epidemie covidu-19. Zatímco zástupci vládních stran ji považují za obstojně zvládnutou, opozice vytýká především nekoncepční plánování a řízení nebo nejasné odvolání ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO). Politici se ale v předvolebním speciálu Událostí, komentářů shodují, že zásadní bude nastartovat ekonomiku a vyřešit zvyšující se zadlužení státu. Hostem předvolebního speciálu České televize byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

CNN Prima News: Vláda je směšná, jen přikazuje. Měla by nechat lidi fungovat a věřit jim

21. 3. 2021; CNN Prima News
Lidé dodržují opatření, která dávají smysl, míní šéf poslanců ODS a první místopředseda strany Zbyněk Stanjura. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS prohlásil, že místo neustálých zákazů by měla vláda vsadit na individuální odpovědnost lidí.

Pokud bychom byli 24 hodin bez stavu nouze, nic by se nestalo

23. 2. 2021; www.novinky.cz
Předseda poslaneckého klubu ODS a první místopředseda strany Zbyněk Stanjura je přesvědčen, že senátoři musí kvůli chybě upravit pandemický zákon, který byl schválen na základě dohody koalice s opozicí. Podle něho je to chyba vlády. „Jsem přesvědčen, že se to stihnout dá, a pokud bychom byli čtyřiadvacet hodin bez nouzového stavu, nic by se nestalo,“ řekl v rozhovoru pro Právo.

Otázky Václava Moravce: Nový volební model

14. 2. 2021; ČT 1
Hostem nedělního diskusního pořadu Otázky Václava Moravce byl předseda poslaneckého klubu a první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.