Články a rozhovory

Partie CNN Prima News

26. 9. 2021; CNN Prima News
Hostem nedělního diskusního pořadu Partie CNN Prima News byl předseda poslaneckého klubu a první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.

Debata Blesku o daních a mzdách: Kolik budeme brát? A co si od nás stát vezme?

16. 9. 2021; Blesk.cz
Co s financemi? Jak je po covidové krizi uzdravit? A co s rekordním zadlužením České republiky? Všichni před volbami slibují, že pokud zvýší daně, tak jenom velikým firmám či opravdu bohatým lidem. Ve třetí živě vysílané předvolební debatě Blesku na téma daní a mezd se ptáme šesti hostů, jestli to bude stačit na provoz státu a všeho, co k němu patří.

E15: Předvolební debata kandidátů na ministra financí: Kdyby jako vláda hospodařila rodina, už je v exekuci

8. 9. 2021; E15
Pandemie covidu stále úplně neustupuje. I přes jistá oživení se globální ekonomiky i nadále oklepávají z rány, kterou jim nemoc způsobila. Je to i případ té české. Jak se změní po odeznění pandemie? O tom diskutovali v předvolební debatě deníku E15 současná ministryně financí Alena Schillerová a opoziční kandidáti na její post – první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura a Věslav Michalik ze STAN.

Zrušíme dotace podnikatelům a úřednická místa

4. 9. 2021; Echo24.cz
Zredukovat počet úřednických míst a výrazně osekat výdaje plánuje 1. místopředseda ODS a předseda centrálního volebního štábu koalice SPOLU Zbyněk Stanjura v případě, že by jeho strana uspěla ve volbách. Politik, o němž se hovoří jako o kandidátovi koalice SPOLU na ministra financí, také varuje před vysokým zadlužením ČR, jako reálné vidí riziko...

DVTV Volební debata: Ekonomika a finance

2. 9. 2021; DVTV
Co politici udělají s rekordním schodkem státního rozpočtu? Jak zabrání dluhové brzdě? A budou zvyšovat daně? Téma DVTV Roadshow v Brně pro předsedu poslaneckého klubu a prvního místopředsedu ODS Zbyňka Stanjuru.

CNN Prima News: Nechme peníze lidem a firmám. Určitě nemůžeme vyrovnávat schodek státního rozpočtu tím, že budeme vytahovat více peněz z jejich peněženek

1. 9. 2021; CNN Prima News
Česko se pomalu vzpamatovává z koronavirové krize, která pořádně provětrala státní kasu. Opozice za to vládu dlouhodobě kritizuje. Poslanec hnutí ANO Jan Řehounek má za to, že manko by se dalo odmazat za sedm let. Podle exministra Zbyňka Stanjury (ODS) je to však málo a poukazuje na prostor k většímu šetření. Politici se o tom přeli v pořadu ...

Privatizujme část České pošty i drah

31. 8. 2021; E15
V možné příští vládě by se ODS mohla pokusit alespoň o částečnou privatizaci České pošty a Českých drah. Tvrdí to první místopředseda strany a její kandidát na ministra financí Zbyněk Stanjura. „Česká pošta by mohla být akciová společnost kótovaná na burze a nějaké procento by se mohlo prodat. Stát by si tam nechal většinu. Je to i model, který ...

CNN Prima News: Útok na Babiše a spol.? Musíme poukázat na hrozby

27. 8. 2021; CNN Prima News
Obličeje premiéra Andreje Babiše (ANO), předsedy SPD Tomia Okamury a šéfa komunistů Vojtěcha Filipa na billboardech mají varovat před hrozbou společné vlády těchto politických uskupení. Koalice SPOLU ve středu představila, jak budou vypadat poslední týdny její předvolební kampaně. Podle prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury tvoří „antibabiš“ jen malou část.

Studio N: S ANO nemá ODS společného nic, další čtyři roky Babiše by byly horor

15. 7. 2021; Deník N
První místopředseda ODS Zbyněk Stanjura byl hostem prvního dílu předvolebních speciálů Studia N. Během prázdnin a prvních zářijových týdnů se v nich vystřídají zástupci všech stran a hnutí, které mají reálnou šanci usednout po parlamentních volbách ve Sněmovně a přijmou pozvání Deníku N.

Národní dotace jsou nespravedlivý byznys. Začneme je škrtat

1. 6. 2021; Hospodářské noviny
Výdaje musí růst pomaleji než příjmy, to je jediná cesta, jak rozevřené nůžky státního rozpočtu zase zavírat k sobě, prohlašuje Zbyněk Stanjura. Pokud bude po říjnových volbách novou vládu skládat koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, právě on se ujme ministerstva financí. Zásadně odmítají zvyšovat daně, slibují vyšší platy pro učitele, daňové prázdniny pro rodiny i vyšší vdovské důchody. I přesto koalice SPOLU tvrdí, že se jí podaří výrazně srazit nynější obří schodek státního rozpočtu.