Články a rozhovory

Okamžitě seškrtáme dotace za 60 miliard

26. 10. 2021; ECHO24.CZ
Nejdůležitějším křeslem v kabinetu po premiérovi je už dlouhou dobu ministerstvo financí. V éře prudkého zdražování jeho význam ještě stoupá. V nové vládě koalic SPOLU a PirStan do něj téměř s jistotou usedne Zbyněk Stanjura z ODS. V klíčovém ekonomickém týmu expertů z pěti koaličních stran právě finišuje vyjednávání programu. 

Ranní interview ČRo: Politicky spolupracovat se současnou vládou nebudeme, něco jiného jsou odborné konzultace

20. 10. 2021; Radiožurnál
Pětikoalice dnes poprvé začne jednat i s ANO a SPD o složení Poslanecké sněmovny. Tu povede zřejmě Markéta Pekarová Adamová z TOP 09. Jasno o konkrétních ministrech ještě pětikoalice nemá, spolupracovat třeba s ministerstvem financí kvůli rozpočtu ale neplánuje. „Musí být jasná linie mezi tím, kdo je v koalici, a kdo v opozici. Naopak na konzultaci v odborných věcech jsme připraveni,“ shrnuje Zbyněk Stanjura z ODS. Proč podle něj nulová DPH na energie není dobrou cestou?

Stanjura: Snižovat platy ani penze nechceme

17. 10. 2021; www.novinky.cz
Naše vláda bude chtít zakopávat příkopy ve společnosti a každé nařízení musí dobře vysvětlovat, řekl v rozhovoru pro Právo první místopředseda ODS a hlavní kandidát na ministra financí v příští vládě Zbyněk Stanjura.

Vláda do Vánoc by byl skvělý výsledek. Babiš může jednat leda tak s Okamurou

11. 10. 2021; iHNed.cz
Den po volebním vítězství koalice SPOLU druhý muž ODS Zbyněk Stanjura očekává, že jednání o vzniku nové vlády půjdou rychle. „S hnutím ANO ani jednat nebudeme, není k tomu důvod a není o čem jednat. Jediný, s kým může Andrej Babiš vyjednávat, je Tomio Okamura,“ je přesvědčený Stanjura, který by se mohl stát také jednou z hlavních ...

Babiš už nemá s kým vyjednávat

11. 10. 2021; Právo

Vítězná koalice SPOLU nebude vyjednávat s Andrejem Babišem. Ten už ani nemá s kým jednat, řekl v rozhovoru pro Právo první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.

Máme plán, jak na Babiše, pokud neuzná porážku

11. 10. 2021; Seznam Zprávy
Zbyněk Stanjura, první místopředseda ODS, byl šéfem volebního štábu koalice Spolu, odkud řídil úspěšnou kampaň. V roli hlavního stratéga Spolu zůstává i v povolebních vyjednáváních. V rozhovoru pro Seznam Zprávy popisuje chystané kroky pro vznik nové vlády.

Co chceme po volbách změnit? Základní věc je vrátit občanům důvěru ve stát

8. 10. 2021; FORUM24
Pokud by hnutí ANO, SPD a komunistická strana získaly 101 křesel v poslanecké sněmovně, je hotovo, a naším úkolem je tomu zabránit, zdůrazňuje v rozhovoru pro FORUM 24 první místopředseda občanských demokratů Zbyněk Stanjura, který...

Předvolební debata CNN Prima News Speciál 360°: Hlas lidu

6. 10. 2021; CNN Prima News
Středeční předvolební debatu Speciál 360°: Hlas lidu podle diváků ovládl Zbyněk Stanjura (SPOLU). V anketách, ve kterých hlasovali diváci na webu CNN Prima NEWS i prostřednictvím SMS, porazil ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO). V první části poslední předvolební debaty televize CNN Prima NEWS soupeřili šéfka státní kasy Alena Schillerová (za ANO), poslanec Zbyněk Stanjura (SPOLU), poslankyně Miloslava Vostrá (KSČM) a místopředseda hnutí STAN Věslav Michalik.

Ceny se vymkly kontrole. Máme řešit tohle, a ne euro

1. 10. 2021; Právo
První místopředseda ODS Zbyněk Stanjura v rozhovoru pro Právo vyloučil povolební koalici s ANO. Podle něj chce ODS, která je součástí trojkoalice Spolu, jít cestou vládní "velké koalice" s piráty a Starosty, i když s pirátskou stranou by to podle něho dost bolelo.

Předvolební debata České televize – diskuse sedmi lídrů kandidátek v Moravskoslezském kraji

29. 9. 2021; ČT24
Hlavním tématem předvolební debaty lídrů v Moravskoslezském kraji byla podpora podnikatelů. Jak jim pomoci, se ale neshodli. Volební lídři řešili také vysoké ceny energií. Hostem debaty byl předseda poslaneckého klubu a první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura (SPOLU).