Články a rozhovory

Kongresy TOP 09 a ODS daly klíč ke krajským a senátním volbám

24.10.2011; Moravskoslezský deník
Na víkendových sněmech vládních stran ODS a TOP 09 měl zástupce i Moravskoslezský kraj. Jedním z delegátů občanských demokratů byl regionální šéf strany, poslanec Zbyněk Stanjura. TOP 09 zastupoval poslanec a její moravskoslezský předseda Pavol Lukša

Nové zdanění hazardních her

20.10.2011; Český rozhlas Radiožurnál
Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura hovořil v rozhovoru pro ČRo 1 - Radiožurnál o novém zdanění hazardu.

Silnice Ostrava–Opava má pokračovat

29.9.2011; Právo
Obyvatelé obcí na hlavním silničním tahu mezi Ostravou a Opavou, které trápí frekventovaná silniční doprava, mají od úterka velký důvod k radosti. Vláda totiž schválila upravený rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury, který navyšuje výdaje pro dopravu o čtyři miliardy korun. V návrhu se počítá s pokračováním ve výstavbě některých důležitých dopravních staveb včetně důležité silnice I/11.

Stavba klíčové silnice mezi Ostravou a Opavou bude pokračovat

28.9.2011; ČTK
Stavba silnice I/11 mezi Opavou a Ostravou u Mokrých Lazců bude v příštím roce pokračovat. Rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) počítá s tím, že na stavbu bude v příštím roce uvolněno z národních zdrojů 300 milionů korun. Další peníze jsou plánovány i v následujících letech a s financováním stavby by mohly pomoci dotace z evropských fondů. ČTK to dnes sdělil opavský poslanec Zbyněk Stanjura (ODS). Stavba klíčové regionální silnice byla v minulosti třikrát pozastavena.

Dotazy poslancům v koši nekončí

27.9.2011; Opavský a Hlučínský Region
OPAVA - Agentura KohoVolit pečlivě hlídá aktivity poslanců a výsledky si pro sebe nenechává. V současné době se zaměřila na reakce zákonodárců ve vztahu k odpovědím na zaslané dotazy, které mapovala do 12. září. Z výsledků vyplynulo, že opavští poslanci lidem všechny jejich podněty zodpověděli. Zbyněk Stanjura (ODS) dostal ve sledované době celkem pět, Václav Klučka (ČSSD) dva a Miroslav Opálka (KSČM) tři dotazy.

Opavský fotbalový klub SFC bojuje o přežití

27.9.2011; Český rozhlas Ostrava

Změna rozpočtového určení daní vezme Praze dvě miliardy, většina měst si polepší

12.9.2011; Novinky.cz
Návrh ministerstva financí na změnu rozpočtového určení daní (RUD) je zatím v připomínkovém řízení a už zavání dalším koaličním rozporem. Změnu v přerozdělování daní městům a obcím prosazuje šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík s tím, že to dosavadní bylo nespravedlivé. Přilepšit by si tak měly všechny vesnice i města kromě čtyř největších - Prahy, Brna, Ostravy a Plzně. Dohromady přijdou o pět miliard korun.

Zbyněk Stanjura: Že by byl podzimní kongres ODS volební? To je nesmysl.

5.9.2011; E15
Navzdory sporům o úředníka Ladislava Bátoru a nyní o státního tajemníka pro evropské záležitosti jsou podle šéfa poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury vztahy mezi koaličními stranami klidnější než na jaře. Vedle debat o státnímu rozpočtu na příští rok se další střety očekávají kvůli stravenkám nebo rozpočtovému určení daní. Stanjura přesto věří, že vláda vydrží. „Čeká nás schvalování definitivních verzí reforem. Byla by škoda vzdát to pár měsíců před tím, než vstoupí v platnost,“ říká.