Články a rozhovory

Rozhovor v pořadu Fakta Barbory Tachecí

8.12.2011; TV Prima
Redaktorka Barbora Tachecí se ptala Zbyňka Stanjury na návštěvu ruského prezidenta Dmitrije Medveděva v České republice, jednání o státním rozpočtu, jednání o způsobu volby prezidenta a na další aktuální dění.

Jak by se měl volit prezident

6.12.2011; Český rozhlas Radiožurnál
Zbyněk Stanjura popisuje v pořadu Ozvěny dne, jak v aktuální okamžik vypadá jednání o volbě nového českého prezidenta.

Jak by měl stát rozdělit peníze městům a obcím

6.12.2011; ČT 24
Televizní diskuze v pořadu Události, komentáře k zákonu o rozpočtovém určení daní. Zbyněk Stanjura vysvětluje, proč a jak chce ODS přidat peníze středně velkým i menším městům a obcím.

Anketa k listopadovému výročí

16.11.2011; Opavský a hlučínský deník
Jak vidí některé opavské osobnosti vývoj v zemi po roce 1989?

Opavští poslanci o ožehavém problému

8.11.2011, Opavský a Hlučínský Region
OPAVSKO - K obyvatelům Kylešovic, kteří se děsí možného sestěhovávání nepřizpůsobivých lidí, se nově připojují lidé z obce Kružberk. Také jim hrozí podobný problém a hodlají se bránit. Stále výbušnější problém, který se ze severních Čech lavinovitě šíří i na Opavsko, se snaží hasit opavský magistrát i firma RPG. Vyjadřují se k němu také opavští poslanci. …

Diskuze v rozhlase o obstrukcích v poslanecké sněmovně

7.11.2011; Studio Česko
Hostem diskusního pořadu Rádia Česko byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. Hovořil o obstrukcích opozice v Poslanecké sněmovně.

Kongresy TOP 09 a ODS daly klíč ke krajským a senátním volbám

24.10.2011; Moravskoslezský deník
Na víkendových sněmech vládních stran ODS a TOP 09 měl zástupce i Moravskoslezský kraj. Jedním z delegátů občanských demokratů byl regionální šéf strany, poslanec Zbyněk Stanjura. TOP 09 zastupoval poslanec a její moravskoslezský předseda Pavol Lukša

Nové zdanění hazardních her

20.10.2011; Český rozhlas Radiožurnál
Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura hovořil v rozhovoru pro ČRo 1 - Radiožurnál o novém zdanění hazardu.

Silnice Ostrava–Opava má pokračovat

29.9.2011; Právo
Obyvatelé obcí na hlavním silničním tahu mezi Ostravou a Opavou, které trápí frekventovaná silniční doprava, mají od úterka velký důvod k radosti. Vláda totiž schválila upravený rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury, který navyšuje výdaje pro dopravu o čtyři miliardy korun. V návrhu se počítá s pokračováním ve výstavbě některých důležitých dopravních staveb včetně důležité silnice I/11.

Stavba klíčové silnice mezi Ostravou a Opavou bude pokračovat

28.9.2011; ČTK
Stavba silnice I/11 mezi Opavou a Ostravou u Mokrých Lazců bude v příštím roce pokračovat. Rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) počítá s tím, že na stavbu bude v příštím roce uvolněno z národních zdrojů 300 milionů korun. Další peníze jsou plánovány i v následujících letech a s financováním stavby by mohly pomoci dotace z evropských fondů. ČTK to dnes sdělil opavský poslanec Zbyněk Stanjura (ODS). Stavba klíčové regionální silnice byla v minulosti třikrát pozastavena.