Články a rozhovory

Anketa k listopadovému výročí

16.11.2011; Opavský a hlučínský deník
Jak vidí některé opavské osobnosti vývoj v zemi po roce 1989?

Opavští poslanci o ožehavém problému

8.11.2011, Opavský a Hlučínský Region
OPAVSKO - K obyvatelům Kylešovic, kteří se děsí možného sestěhovávání nepřizpůsobivých lidí, se nově připojují lidé z obce Kružberk. Také jim hrozí podobný problém a hodlají se bránit. Stále výbušnější problém, který se ze severních Čech lavinovitě šíří i na Opavsko, se snaží hasit opavský magistrát i firma RPG. Vyjadřují se k němu také opavští poslanci. …

Diskuze v rozhlase o obstrukcích v poslanecké sněmovně

7.11.2011; Studio Česko
Hostem diskusního pořadu Rádia Česko byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. Hovořil o obstrukcích opozice v Poslanecké sněmovně.

Kongresy TOP 09 a ODS daly klíč ke krajským a senátním volbám

24.10.2011; Moravskoslezský deník
Na víkendových sněmech vládních stran ODS a TOP 09 měl zástupce i Moravskoslezský kraj. Jedním z delegátů občanských demokratů byl regionální šéf strany, poslanec Zbyněk Stanjura. TOP 09 zastupoval poslanec a její moravskoslezský předseda Pavol Lukša

Nové zdanění hazardních her

20.10.2011; Český rozhlas Radiožurnál
Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura hovořil v rozhovoru pro ČRo 1 - Radiožurnál o novém zdanění hazardu.

Silnice Ostrava–Opava má pokračovat

29.9.2011; Právo
Obyvatelé obcí na hlavním silničním tahu mezi Ostravou a Opavou, které trápí frekventovaná silniční doprava, mají od úterka velký důvod k radosti. Vláda totiž schválila upravený rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury, který navyšuje výdaje pro dopravu o čtyři miliardy korun. V návrhu se počítá s pokračováním ve výstavbě některých důležitých dopravních staveb včetně důležité silnice I/11.

Stavba klíčové silnice mezi Ostravou a Opavou bude pokračovat

28.9.2011; ČTK
Stavba silnice I/11 mezi Opavou a Ostravou u Mokrých Lazců bude v příštím roce pokračovat. Rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) počítá s tím, že na stavbu bude v příštím roce uvolněno z národních zdrojů 300 milionů korun. Další peníze jsou plánovány i v následujících letech a s financováním stavby by mohly pomoci dotace z evropských fondů. ČTK to dnes sdělil opavský poslanec Zbyněk Stanjura (ODS). Stavba klíčové regionální silnice byla v minulosti třikrát pozastavena.

Dotazy poslancům v koši nekončí

27.9.2011; Opavský a Hlučínský Region
OPAVA - Agentura KohoVolit pečlivě hlídá aktivity poslanců a výsledky si pro sebe nenechává. V současné době se zaměřila na reakce zákonodárců ve vztahu k odpovědím na zaslané dotazy, které mapovala do 12. září. Z výsledků vyplynulo, že opavští poslanci lidem všechny jejich podněty zodpověděli. Zbyněk Stanjura (ODS) dostal ve sledované době celkem pět, Václav Klučka (ČSSD) dva a Miroslav Opálka (KSČM) tři dotazy.

Opavský fotbalový klub SFC bojuje o přežití

27.9.2011; Český rozhlas Ostrava

Změna rozpočtového určení daní vezme Praze dvě miliardy, většina měst si polepší

12.9.2011; Novinky.cz
Návrh ministerstva financí na změnu rozpočtového určení daní (RUD) je zatím v připomínkovém řízení a už zavání dalším koaličním rozporem. Změnu v přerozdělování daní městům a obcím prosazuje šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík s tím, že to dosavadní bylo nespravedlivé. Přilepšit by si tak měly všechny vesnice i města kromě čtyř největších - Prahy, Brna, Ostravy a Plzně. Dohromady přijdou o pět miliard korun.