Články a rozhovory

V Kravařích vyřizují občanky také Opavanům, úřad to stojí peníze navíc

16.6.2012; Opavský a hlučínský deník
Poslanec Zbyněk Stanjura požádal premiéra Petra Nečase, aby projednal s ministrem vnitra systém vydávání pasů a občanských průkazů. Úřady jsou totiž po pod náporem žadatelů.  

Poslanci dali pravidla volbě na Hrad. Kandidáti smí utratit 50 milionů

13.6.2012; iDnes.cz 
Poslanci se dohodli na finančním stropu prezidentských kampaní.

Pachatele opakovaných přestupků bude moci obec na 3 měsíce vykázat

5.6.2012; iDnes.cz
Poslanec Zbyněk Stanjura pomohl prosadit zákon, který umožní městům a obcím vykázat přespolní pachatele opakovaně porušující zákon za hranice jejich území.

Opavský magistrát prodá soukromé firmě část bývalých dukelských kasáren

5.6.2012; Český rozhlas Ostrava
Poslanec a opavský zastupitel Zbyněk Stanjura kritizoval prodej části bývalých kasáren v Opavě. Vadí mu, že prodeji nepředcházela koncepční pracovní debata, jak by mělo město s areálem naložit. 

ČTK zveřejnila názory Zbyňka Stanjury k přítomnosti Davida Ratha na schůzi poslanecké sněmovny

 28.5.2012; ČTK
Podle Zbyňka Stanjury by mělo být jednání sněmovny, kterého by se účastnil i stíhaný a obviněný poslanec David Rath, otevřené.

Ministr Fiala zastavil Dobešovu reformu, malé školy nezaniknou

 22.5.2012; iDnes.cz
Obce se už nemusí bát, že přijdou o své vesnické školy. Ministr školství Petr Fiala zastavil reformu plánovanou předchozím ministrem Dobešem. Právě o této změně debatovali v polovině května starostové Mikroregionu Hvozdnice s poslancem Zbyňkem Stanjurou. 

Velkým brát a malým dávat: města přijdou o miliardu, obce si polepší

 21.5.2012; Lidovky.cz
Vládní koalice se dohodla, z jakých zdrojů vezme peníze na zvýšení daňových příjmů měst a obcí. Zbyněk Stanjura patří od počátku tohoto jednání k poslancům, kteří podporují vyšší příjmy měst i obcí.  

Staré časy jsou pryč, Opava začíná s novým kulturákem

21.5.2012; Opavský a hlučínský deník
Stavba, kterou naplánovalo a rozjelo minulé vedení opavské radnice, byla v době příprav pro lokální média podezřelá a podivná. Nyní nová radniční koalice slavnostně přestřihla pásku po rekonstrukci a tentýž tisk vítá stavbu jako kvalitní a důležitou.

O Davidu Rathovi na Rádiu Impuls

15.5. 2012
Aktuální debata se Zbyňkem Stanjurou na Rádiu Impuls o zatčení poslance Davida Ratha (ČSSD) a situaci ve vládní koalici.

Petice opavských divadelníků se zatím minula účinkem

14.5.2012; Opavský a hlučínský deník
Slova opavských zastupitelů, kteří kandidovali ve volbách za Stranu pro otevřenou společnost a jejich koaličních partnerů z ČSSD, že se budou stavem Slezského divadla, kterému nedali dostatek peněz na celoroční provoz, důkladně zabývat, pravděpodobně znamenala, že situaci už dále nebudou řešit.