Články a rozhovory

Blesk.cz Epicentrum o dluzích státu: Pokladnička je prázdná!

10. 2. 2022; www.blesk.cz
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) nemá snadnou pozici. Covidová léta vyšponovala státní finance do závratných výšin. Schodek rozpočtu za Babišovy vlády nebývale narostl. Stanjura ve studiu Blesku vysvětloval, kde vidí možnosti úspor a škrtů.

Události, komentáře: Vláda schválila návrh rozpočtu na letošní rok se schodkem 280 miliard korun

9. 2. 2022; ČT24
Vláda schválila ve středu návrh státního rozpočtu na letošní rok se schodkem 280 miliard korun. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) má za to, že se snažili především v krátkém čase upravit návrh připravený předchozím kabinetem Andreje Babiše (ANO). Bývalá šéfka resortu Alena Schillerová (ANO) novou podobu kritizuje za úspory v oblasti dopravy nebo zdravotnictví. Debatovali o tom v Událostech, komentářích.

Události ČT: Vláda schválila rozpočet se schodkem 280 mld.

9. 2. 2022; ČT 1
Hostem hlavní zpravodajské relace Události České televize byl v živém vstupu ministr financí a první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.

  

Seznam Zprávy: Výsledky práce mojí předchůdkyně jsou katastrofa

3. 2. 2022; Seznam.cz
Vláda dosud neschválila návrh státního rozpočtu na tenhle rok a jednání přesouvá na příští týden. Plán nového kabinetu je ale už jasný – šetřit, kde se dá. Podaří se to? Hostem Ptám se já byl ministr financí a první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.

Ranní interview ČRo: Víc než 80 miliard neušetříme. Babišův rozpočet nepočítal například s kompenzacemi pro podnikatele

2. 2. 2022; Radiožurnál
Vláda chce projednat návrh rozpočtu na letošní rok, cílem je mimo jiné snížit schodek. „Každým dnem zjišťujeme, které oprávněné výdaje vůbec nebyly v Babišově návrhu zahrnuty. Tento nebo příští týden například vláda rozhodne o kompenzacích pro podnikatele za listopad a prosinec, v návrhu je ale velká nula. Tento výdaj ale zahrnout musíme,“ říká ministr financí Stanjura (ODS). Stát je v rozpočtovém provizoriu, podle nového rozpočtu by měl začít hospodařit nejpozději v dubnu.

Snídaně s Novou: Návrh rozpočtu je téměř hotov

1. 2. 2022; TV Nova
Jednání o návrhu státního rozpočtu by mohla skončit už toto úterý. Již v příštím týdnu by tak finální verzi mohla začít schvalovat vláda. V úterní Snídani s Novou to řekl šéf resortu Zbyněk Stanjura (ODS), který zároveň nastínil, jak chce stát ušetřit 80 miliard korun proti původnímu návrhu předchozí vlády.

Otázky Václava Moravce: Chudý stát

30. 1. 2022; ČT1
Schodek rozpočtu bude pod 280 miliardami korun, přičemž trvá, že na výdajové straně se uspoří 80 miliard oproti tomu, co navrhovala předchozí vláda. V Otázkách Václava Moravce to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS), který by byl rád, kdyby jeho upravený návrh prošel vládou již příští středu.

Události v regionech Ostrava

24. 1. 2022

Hostem ostravských Událostí v regionech byl ministr financí Zbyněk Stanjura.

  

ČT: Jednání o zdanění nadnárodních firem bude v EU asi ještě složité

18. 1. 2022; ČT 24
Úterního jednání Rady EU pro hospodářské a finanční záležitosti (Ecofin) se v úterý poprvé zúčastnil Zbyněk Stanjura (ODS), český ministr financí. Po jednání odpovídal na otázky českých novinářů. Nejdříve se věnoval chystanému zdanění nadnárodních firem (minimální dani z příjmů u korporací). To navazuje na říjnovou dohodu více než stovky zemí v rámci Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj.

Události: Výsledky státního rozpočtu

6. 1. 2022; ČT1
Hostem hlavní zpravodajské relace Události České televize byl v živém vstupu ministr financí a 1. místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.