Články a rozhovory

Krnované na fóru definovali nejzávažnější problémy města

7. 11. 2013; Bruntálský a krnovský deník
Po odchodu Zbyňka Stanjury z ministerstva dopravy se přestal nový ministr dopravy zajímat o potřebný obchvat Krnova. Místní o obchvatu debatovali na Fóru Zdravého města.

Poslanecký klub ODS povede exministr dopravy Stanjura

6. 11. 2013; ČTK
V čele poslaneckého klubu ODS bude exministr dopravy Zbyněk Stanjura (49). Poslanecký klub vedl už v předchozím volebním období od května 2011 do prosince 2012, kdy se stal ministrem dopravy.

Musíme přesvědčit trpělivou prací

22.10. 201; Právo
Rozhovor lídra moravskoslezské ODS Zbyňka Stanjury pro deník Právo. 

Volební studio: Moravskoslezský kraj

17. 10. 2013; TV Polar
Zbyněk Stanjura byl hostem volebního studia televize Polar. Podívejte se, jak reagoval na dotazy redaktorky ve studiu a zda nabízí řešení, která Moravskoslezský kraj a Česká republika potřebují.

ODS v Moravskoslezském kraji povede do voleb Stanjura

2. 9. 2013; Novinky.cz
Exministr dopravy a předseda moravskoslezské ODS Zbyněk Stanjura povede stranickou kandidátku v předčasných parlamentních volbách v Moravskoslezském kraji. V Ostravě o tom rozhodla regionální rada.

Klíčovým tématem pro náš kraj bude zaměstnanost

30. 8. 2013; Právo
"Klíčovým tématem pro nás bude zaměstnanost," říká předseda moravskoslezské ODS Zbyněk Stanjura v rozhovoru pro deník Právo. Věří, že lidem v kraji, místním podnikatelům a firmám by mohly v příštím roce pomoci čtyři velké silniční stavby, na jejichž přípravě se podílel. A chce hledat ještě další podobné státní investice.

Rusnok: Čistka na drahách je správný krok

1.8. 2013; Právo
Čistku, kterou ve vedení Českých drah (ČD) inicioval v úterý nový ministr dopravy dopravy Zdeněk Žák (hezpartijní), kritizuje sice většina politiků, ale premiér úřednické vlády Jiří Rusnok ji obhajuje.

Jančura prorokem

22.7. 2013; E15
Komentář listu E15 k personálním rošádám nového ministra dopravy. Deník zároveň srovnal přístup bývalého a současného ministra.

Nečasova vláda, jak ji viděl Demagog.cz: 559 pravd a 73 lží

6.7. 2013; lidovky.cz

Server Demagog.cz analyzuje výroky politiků ve veřejných debatách. Lidovky.cz informovaly: "Jako nejvíce pravdomluvný ministr ze srovnání vychází odcházející ministr dopravy Zbyněk Stanjura (ODS). Server hodnotil jednatřicet jeho výroků - z toho jen jeden byl označen jako zavádějící a další čtyři jako neověřitelné. Zbylých 26 bylo pravdivých. Kompletní statistiky najdete na serveru Demagog.cz."

Obnovil přípravu staveb, hodnotí odborníci ministra Stanjuru

8.7. 2013; ČTK
V resortu dopravy se za působení odcházejícího ministra Zbyňka Stanjury (ODS) podařilo obnovit financování projekčních prací na nových stavbách, shodují se odborníci oslovení ČTK.