Články a rozhovory

Český rozhlas: Ceny výkupů pozemků pro dopravní infrastrukturu

7. 5. 2014; ČRo - Radiožurnál
Zbyněk Stanjura hostem diskusního pořadu Českého rozhlasu na téma ceny výkupů pozemků pro dopravní infrastrukturu.

Události, komentáře: Jak vykupovat pozemky pro infrastrukturu?

6. 5. 2014; ČT24
Projde novela zákona sněmovnou bez problémů? A zrychlí dostavbu problematických silnic? Hosty pořadu Události, komentáře k tématu výkupů pozemků pro dopravní infrastrukturu byli předseda poslaneckého klubu ODS a exministr dopravy Zbyněk Stanjura /ODS/ a současný ministr dopravy Antonín Prachař /ANO/.

Události, komentáře: Státní rozpočet 2015

29. 4. 2014; ČT24
Zbyněk Stanjura hostem pořadu Události, komenáře v České televizi, k tématu připravovaného Státního rozpočtu pro příští rok.

ODS umožní obcím zakázat vjezd kamionů, zruší také možnost zavést elektronické mýtné pro osobní auta

www.ods.cz
Občanská demokratická strana chce dát obcím pravomoc zakázat vjezd kamionů na silnice II. a III. tříd. Současně s tím ve stejné novele ODS navrhuje definitivně ukončit pokusy o zavedení výkonového zpoplatnění pro osobní automobily, tedy mýtného podle ujetých kilometrů. Příslušný návrh novely zákona o pozemních komunikacích poslankyně a poslanci ODS právě předložili Poslanecké sněmovně.

Zbyněk Stanjura ve Dvaceti minutách Radiožurnálu

2. 4. 2014; ČRo
Pomoc společnosti OKD? Nesystémové a populistické řešení, říká Zbyněk Stanjura.

Zbyněk Stanjura: Uložme srnkám povinnost nosit reflexní vesty

Jestli někdo stále věřil, že strana ANO je pravicová, vyjádření ministra dopravy Prachaře musí každého vrátit do reality. Skutečná pravicová strana by nenavrhla nesmysl, jakým je povinné reflexní oblečení pro chodce.

Události komentáře: Fiskální pakt

24. 3. 2014; ČT24
V pondělí 24. března byl Zbyněk Stanjura hostem pořadu Události, komentáře na ČT24 k záměru vlády přijmout fiskální pakt.

Zbyněk Stanjura: Zbytečné vládní výbory

18. 3. 2014; Právo
Stará politická poučka praví: "Když si nevíš rady nebo problém nechceš řešit, vytvoř komisi či výbor. Voliči možná uvěří, že plníš svůj program." Přesně v duchu této byrokratické tradice B. Sobotka a A. Babiš ustavili dva zbytečné vládní výbory.

Zbyněk Stanjura: Problémem nejsou mzdy, ale zbytečná byrokracie

17. 3. 2014; Hospodářské noviny
Koalice výměnou za jmenování vlády schválila v prvním čtení zákon o státních úřednících. Teď přechází ze strany na stranu a neví, co si s ním počít. Projednávaný zákon má totiž úplně jiný obsah než jimi vysněný výsledný tvar zákona.

Jednání Valné hromady Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57

Zbyněk Stanjura se třináctého března v Opavě zúčastnil jednání valné hromady Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57. Na tomto jednání byly mimo jiné projednány zprávy o hospodaření a činnosti Sdružení za rok 2013, návrh rozpočtu, či další plán činnosti na letošní rok.