Články a rozhovory

PRÁVO: Nejmenší vůli k dohodě o služebním zákonu má ministr Dienstbier

2. 8. 2014; Právo
Rozhovor s předsedou poslaneckého klubu ODS Zbyňkem Stanjurou na téma jednání o dohodě o služebním zákonu.

ČRo: Zbyněk Stanjura ve Dvaceti minutách Radiožurnálu

31. 7. 2014; ČRo - Radiožurnál
Po 4 měsících skončil ve vedení Ředitelství silnic a dálnic generální ředitel Jan Kubiš. Podle dostupných informací jsou za jeho odchodem neshody s ministrem dopravy. Po Kubišovi nastoupila na jeho post pravděpodobně dočasně bývalá manažerka Ředitelství silnic a dálnic a také společnosti Agrofert Soňa Křítková. Ta je za poslední rok už pátým člověkem, který v čele klíčové státní organizace zkouší štěstí. Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byl Zbyněk Stanjura, předseda poslaneckého klubu ODS a bývalý ministr dopravy.

Události, komentáře: Zmatky ve sněmovně

23. 7. 2014; ČT24
Hostem komentovaných událostí ČT24 byl k tématu právě schváleného snížení spotřební daně předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Události, komentáře: Služební zákon

15. 7. 2014; ČT24
Služební zákon – nejsledovanější bod programu mimořádné schůze sněmovny. Hostem pořadu Události, komentáře byli ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, předseda Legislativní rady vlády Jiří Dienstbier /ČSSD/, místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík /TOP 09/ a předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Zbyněk Stanjura: Jak udržet premiéra v nevědomosti

10. 7. 2014; www.ods.cz
Snaha ministra dopravy Antonína Prachaře (ANO) udržet premiéra Sobotku co nejvíce mimo samotný rezort (návštěva Galilea a Kapsche) je pochopitelná. Kdyby měl premiér více času, bezpochyby by i on zjistil, že Antonín Prachař svou současnou roli nezvládá.

Zbyněk Stanjura: Ministr Prachař pokračuje v režimu nečinnosti svého předchůdce Žáka

2. 7. 2014; www.ods.cz
Ministr Prachař (ANO) vyniká v odkládání řešení problémů. Po liberalizaci železnice a tendru na mýto odsunuje zpřísnění STK a SPZ na přání.

Ministr dopravy hledá za 100 milionů poradce, který má vymyslet jeho názor

19. 6. 2014; www.ods.cz

Ministerstvo dopravy zaspalo s vyhlášením tendru na další výběr mýta a je hluboko pozadu i s otevíráním železničních tratí nové konkurenci. V případě mýta si ministr Prachař dokonce chce najmout poradenskou společnost, které zaplatí 100 milionů korun za to, aby mu poradci řekli, jaký má mít názor.

Události, komentáře: Velké přesuny miliard

10. 6. 2014; ČT24
Hostem komentovaných událostí ČT24 byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Radiožurnál: Audity na ministerstvech pod vedením hnutí ANO

5. 6. 2014; ČRo Radiožurnál
Ing. Zbyněk Stanjura, poslanec, bývalý ministr dopravy a místopředseda sněmovního rozpočtového výboru /ODS/ hostem diskusního pořadu Ozvěny dne na téma Audity na ministerstvech pod vedením hnutí ANO.

Události, komentáře: Důchodová reforma

13. 5. 2014; ČT24
Hostem komentovaných událostí ČT na téma důchodová reforma a zrušení druhého důchodového pilíře byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.