Články a rozhovory

Volební studio: Moravskoslezský kraj

17. 10. 2013; TV Polar
Zbyněk Stanjura byl hostem volebního studia televize Polar. Podívejte se, jak reagoval na dotazy redaktorky ve studiu a zda nabízí řešení, která Moravskoslezský kraj a Česká republika potřebují.

ODS v Moravskoslezském kraji povede do voleb Stanjura

2. 9. 2013; Novinky.cz
Exministr dopravy a předseda moravskoslezské ODS Zbyněk Stanjura povede stranickou kandidátku v předčasných parlamentních volbách v Moravskoslezském kraji. V Ostravě o tom rozhodla regionální rada.

Klíčovým tématem pro náš kraj bude zaměstnanost

30. 8. 2013; Právo
"Klíčovým tématem pro nás bude zaměstnanost," říká předseda moravskoslezské ODS Zbyněk Stanjura v rozhovoru pro deník Právo. Věří, že lidem v kraji, místním podnikatelům a firmám by mohly v příštím roce pomoci čtyři velké silniční stavby, na jejichž přípravě se podílel. A chce hledat ještě další podobné státní investice.

Rusnok: Čistka na drahách je správný krok

1.8. 2013; Právo
Čistku, kterou ve vedení Českých drah (ČD) inicioval v úterý nový ministr dopravy dopravy Zdeněk Žák (hezpartijní), kritizuje sice většina politiků, ale premiér úřednické vlády Jiří Rusnok ji obhajuje.

Jančura prorokem

22.7. 2013; E15
Komentář listu E15 k personálním rošádám nového ministra dopravy. Deník zároveň srovnal přístup bývalého a současného ministra.

Nečasova vláda, jak ji viděl Demagog.cz: 559 pravd a 73 lží

6.7. 2013; lidovky.cz

Server Demagog.cz analyzuje výroky politiků ve veřejných debatách. Lidovky.cz informovaly: "Jako nejvíce pravdomluvný ministr ze srovnání vychází odcházející ministr dopravy Zbyněk Stanjura (ODS). Server hodnotil jednatřicet jeho výroků - z toho jen jeden byl označen jako zavádějící a další čtyři jako neověřitelné. Zbylých 26 bylo pravdivých. Kompletní statistiky najdete na serveru Demagog.cz."

Obnovil přípravu staveb, hodnotí odborníci ministra Stanjuru

8.7. 2013; ČTK
V resortu dopravy se za působení odcházejícího ministra Zbyňka Stanjury (ODS) podařilo obnovit financování projekčních prací na nových stavbách, shodují se odborníci oslovení ČTK.

Pavel Bartoš vysekl v Třinci pochvalu ministrovi dopravy Zbyňku Stanjurovi

25.6.2013; Frýdecko-místecký a třinecký deník
Začaly přípravné práce na přeložce silnice I/11 na Třinecku. Starostka Třince Věra Palkovská při této příležitosti uvedla, že pamatuje šest ministrů dopravy, ale Zbyněk Stanjura je první, za kterým jsou vidět činy.

Skončí systém sKaret? Většina poslanců je pro

20.6.2013; Moravskoslezský deník
Zbyněk Stanjura navrhl, že by se sKarty daly nahradit chráněnými bankovními účty. Sněmovna pravděpodobně sKarty zruší.

Rychlostní silnice R35 by mohla být stavěna ze soukromých peněz

18.6.2013; pardubice.iDNES.cz
Od svého loňského nástupu do funkce ministr dopravy Zbyněk Stanjura hledá cestu, jak postavit rychlostní silnici R35. Nyní má nový plán: zapojit do stavby klíčové cesty soukromé investory.