Články a rozhovory

Události, komentáře: Bitva o veřejné zakázky

9. 3. 2016; ČT24
Veřejné zakázky se mají už letos zadávat nově. Poslanci schválili zákon, který zadavatelům umožní vyloučit nespolehlivé uchazeče nebo třeba povolí nesoutěžit jen na základě nabídky nejnižší ceny. ODS návrh nepodpořila a tvrdí, že vládě novinka umožní utrácet miliardy bez veřejné kontroly. Hostem diskusního pořadu ČT24 Události, komentáře byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

V resortu dopravy odkládá Sobotkova vláda důležité úkoly

12. 2. 2016; e-Polis.cz
Působil jako ministr dopravy a nyní je předsedou poslaneckého klubu ODS. Zbyněk Stanjura se v novém rozhovoru vyjádřil na adresu ministra Ťoka a kriticky zhodnotil jeho působení v úřadu. Sám definoval kroky, které je pro zlepšení situace třeba udělat. Prozradil i to, jak se změnila ODS a jaký výsledek bude strana považovat za úspěch v podzimních volbách.

Zbyněk Stanjura: Vládní koalice ve sněmovně nepřipustila schválení programu schůze k mýtnému systému

28. 1. 2016; ČRo, Radiožurnál

Hostem diskusního pořadu ČRo - Radiožurnálu byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Snaha značkovat zboží z Izraele je historicky mimořádně nešťastná

17. 12. 2015; ČRo Plus
Co sleduje Evropská komise nařízením o označování zboží z židovských osad na okupovaných územích? Diskutovali předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura a místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

Události, komentáře: Spory o státní rozpočet

25. 11. 2015; ČT24
Poslanci chtějí v rozpočtu pro příští rok přesunout 44 miliard korun. Ve druhém čtení prosazovali hlavně víc peněz pro armádu, na ochranu hranic, do školství i sociální oblasti. Ministr financí se k návrhům vyjádří až při konečném schvalování. Změny ale příliš nepodporuje – většina resortů podle něj nedokáže vyčerpat ani peníze, které má k dispozici teď. Téma pro Události, komentáře ČT24 okomentoval předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Události, komentáře: Spor o zdanění hazardu, Kontrola v táboře pro migranty v Bělé

5. 11. 2015; ČT24
Hostem komentovaných událostí ČT24 byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. Diskutoval o aktuálních tématech: zdanění hazardu a kontrole v táboře pro migranty v Bělé.

Opavský a Hlučínský Deník: Budování jedenáctky téměř připomínalo nekonečný příběh

14. 10. 2015; Opavský a Hlučínský Deník
Průběh výstavby silnice s označením I/11 mezi Opavou a Ostravou byl plný zvratů.
Zdroj: http://opavsky.denik.cz/zpravy_region/jedenactka-historie14102015.html

Opavský a Hlučínský deník: Slavnostní otevření silnice I/11

13. 10. 2015; Opavský a Hlučínský Deník
Po šesti a půl letech od poklepu na základní kámen byla v úterý 13. října na křižovatce u Hrabyně slavnostně otevřena silnice I/11 z Mokrých Lazců na hranici Ostravy.
Člověkem, který má na pokračování výstavby lví podíl, je opavský exprimátor, poslanec a dřívější ministr dopravy Zbyněk Stanjura (ODS).

Zdroj: http://opavsky.denik.cz/zpravy_region/jedenactka13102015b.html

První zprávy.cz: Vláda chce nasadit živnostníkům elektronický náramek

4. 5. 2015; prvnizpravy.cz
Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura patří k hlavním tvářím pravicové opozice ve sněmovně. Byl hlavním autorem taktiky opozice při schvalování služebního zákona a na stejnou roli se chystá i při schvalování zákona o registračních pokladnách.