Články a rozhovory

Události, komentáře: Služební zákon

15. 7. 2014; ČT24
Služební zákon – nejsledovanější bod programu mimořádné schůze sněmovny. Hostem pořadu Události, komentáře byli ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, předseda Legislativní rady vlády Jiří Dienstbier /ČSSD/, místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík /TOP 09/ a předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Zbyněk Stanjura: Jak udržet premiéra v nevědomosti

10. 7. 2014; www.ods.cz
Snaha ministra dopravy Antonína Prachaře (ANO) udržet premiéra Sobotku co nejvíce mimo samotný rezort (návštěva Galilea a Kapsche) je pochopitelná. Kdyby měl premiér více času, bezpochyby by i on zjistil, že Antonín Prachař svou současnou roli nezvládá.

Zbyněk Stanjura: Ministr Prachař pokračuje v režimu nečinnosti svého předchůdce Žáka

2. 7. 2014; www.ods.cz
Ministr Prachař (ANO) vyniká v odkládání řešení problémů. Po liberalizaci železnice a tendru na mýto odsunuje zpřísnění STK a SPZ na přání.

Ministr dopravy hledá za 100 milionů poradce, který má vymyslet jeho názor

19. 6. 2014; www.ods.cz

Ministerstvo dopravy zaspalo s vyhlášením tendru na další výběr mýta a je hluboko pozadu i s otevíráním železničních tratí nové konkurenci. V případě mýta si ministr Prachař dokonce chce najmout poradenskou společnost, které zaplatí 100 milionů korun za to, aby mu poradci řekli, jaký má mít názor.

Události, komentáře: Velké přesuny miliard

10. 6. 2014; ČT24
Hostem komentovaných událostí ČT24 byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Radiožurnál: Audity na ministerstvech pod vedením hnutí ANO

5. 6. 2014; ČRo Radiožurnál
Ing. Zbyněk Stanjura, poslanec, bývalý ministr dopravy a místopředseda sněmovního rozpočtového výboru /ODS/ hostem diskusního pořadu Ozvěny dne na téma Audity na ministerstvech pod vedením hnutí ANO.

Události, komentáře: Důchodová reforma

13. 5. 2014; ČT24
Hostem komentovaných událostí ČT na téma důchodová reforma a zrušení druhého důchodového pilíře byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Český rozhlas: Ceny výkupů pozemků pro dopravní infrastrukturu

7. 5. 2014; ČRo - Radiožurnál
Zbyněk Stanjura hostem diskusního pořadu Českého rozhlasu na téma ceny výkupů pozemků pro dopravní infrastrukturu.

Události, komentáře: Jak vykupovat pozemky pro infrastrukturu?

6. 5. 2014; ČT24
Projde novela zákona sněmovnou bez problémů? A zrychlí dostavbu problematických silnic? Hosty pořadu Události, komentáře k tématu výkupů pozemků pro dopravní infrastrukturu byli předseda poslaneckého klubu ODS a exministr dopravy Zbyněk Stanjura /ODS/ a současný ministr dopravy Antonín Prachař /ANO/.

Události, komentáře: Státní rozpočet 2015

29. 4. 2014; ČT24
Zbyněk Stanjura hostem pořadu Události, komenáře v České televizi, k tématu připravovaného Státního rozpočtu pro příští rok.