Články a rozhovory

V resortu dopravy odkládá Sobotkova vláda důležité úkoly

12. 2. 2016; e-Polis.cz
Působil jako ministr dopravy a nyní je předsedou poslaneckého klubu ODS. Zbyněk Stanjura se v novém rozhovoru vyjádřil na adresu ministra Ťoka a kriticky zhodnotil jeho působení v úřadu. Sám definoval kroky, které je pro zlepšení situace třeba udělat. Prozradil i to, jak se změnila ODS a jaký výsledek bude strana považovat za úspěch v podzimních volbách.

Zbyněk Stanjura: Vládní koalice ve sněmovně nepřipustila schválení programu schůze k mýtnému systému

28. 1. 2016; ČRo, Radiožurnál

Hostem diskusního pořadu ČRo - Radiožurnálu byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Snaha značkovat zboží z Izraele je historicky mimořádně nešťastná

17. 12. 2015; ČRo Plus
Co sleduje Evropská komise nařízením o označování zboží z židovských osad na okupovaných územích? Diskutovali předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura a místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

Události, komentáře: Spory o státní rozpočet

25. 11. 2015; ČT24
Poslanci chtějí v rozpočtu pro příští rok přesunout 44 miliard korun. Ve druhém čtení prosazovali hlavně víc peněz pro armádu, na ochranu hranic, do školství i sociální oblasti. Ministr financí se k návrhům vyjádří až při konečném schvalování. Změny ale příliš nepodporuje – většina resortů podle něj nedokáže vyčerpat ani peníze, které má k dispozici teď. Téma pro Události, komentáře ČT24 okomentoval předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Události, komentáře: Spor o zdanění hazardu, Kontrola v táboře pro migranty v Bělé

5. 11. 2015; ČT24
Hostem komentovaných událostí ČT24 byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. Diskutoval o aktuálních tématech: zdanění hazardu a kontrole v táboře pro migranty v Bělé.

Opavský a Hlučínský Deník: Budování jedenáctky téměř připomínalo nekonečný příběh

14. 10. 2015; Opavský a Hlučínský Deník
Průběh výstavby silnice s označením I/11 mezi Opavou a Ostravou byl plný zvratů.
Zdroj: http://opavsky.denik.cz/zpravy_region/jedenactka-historie14102015.html

Opavský a Hlučínský deník: Slavnostní otevření silnice I/11

13. 10. 2015; Opavský a Hlučínský Deník
Po šesti a půl letech od poklepu na základní kámen byla v úterý 13. října na křižovatce u Hrabyně slavnostně otevřena silnice I/11 z Mokrých Lazců na hranici Ostravy.
Člověkem, který má na pokračování výstavby lví podíl, je opavský exprimátor, poslanec a dřívější ministr dopravy Zbyněk Stanjura (ODS).

Zdroj: http://opavsky.denik.cz/zpravy_region/jedenactka13102015b.html

První zprávy.cz: Vláda chce nasadit živnostníkům elektronický náramek

4. 5. 2015; prvnizpravy.cz
Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura patří k hlavním tvářím pravicové opozice ve sněmovně. Byl hlavním autorem taktiky opozice při schvalování služebního zákona a na stejnou roli se chystá i při schvalování zákona o registračních pokladnách.

Rádio Impuls: Odpůrci konvoje dělají Česku ostudu

25. 3. 2015; Rádio Implus, Kauza dne
Hostem Kauzy dne byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. Alan Hejma s ním hovořil o registračních pokladnách, blokaci sněmovny, rekonstrukci dálnice D1 a také o protestech proti průjezdu amerického vojenského konvoje naším územím.