Články a rozhovory

iDnes.cz: Ze státu bude Big Brother, vadí ODS evidence tržeb a povinné účtenky

24. 2. 2014; idnes.cz
Představa, že před každým obchodem bude celník, městský strážník nebo policista a bude chtít, aby lidé ukázali, zda si v obchodě vzali účtenku, připadá předsedovi poslaneckého klubu ODS Zbyňku Stanjurovi chybná a absurdní. Opoziční ODS se v úterý ohradila proti zákonu o elektronické evidenci tržeb, který chystá vláda.

Události, komentáře: Jak financovat politické strany?

23. 2. 2014; ČT24
Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura byl hostem komentovaných událostí k tématu financování politických stran.

Ozvěny dne: Nový ministr dopravy

4. 12. 2014; ČRo - Radiožurnál
Hostem diskusního pořadu ČRo - Radiožurnál byl předseda poslaneckého klubu ODS a bývalý ministr dopravy Zbyněk Stanjura.

Události, komentáře: Platy ústavních činitelů

20. 11. 2014; ČT24
Hostem komentovaných událostí ČT24 k tématu platů ústavních činistelů byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Události, komentáře: Ministr Prachař rezignoval

12. 11. 2014; ČT24, Události, komentáře
Hostem komentovaných událostí ČT24 byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Zbyněk Stanjura: Je hrozné, že si půjčujeme i na úrok

5. 11. 2014; www.psp.cz

Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 11. 2014 k vládnímu návrhu zákona o státních dluhopisových programech na úhradu části schodku státního rozpočtu za rok 2013, části rozpočtovaného schodku státního rozpočtu na rok 2014 a některých dluhů státu splatných v letech 2015.

Zbyněk Stanjura: Pan ministr Prachař je mistr odkladu, který betonuje stávající špatnou situaci

15. 10. 2014; www.psp.cz
Projev předsedy poslaneckého klubu ODS Ing. Zbyňka Stanjury na 18. schůzi Poslanecké sněmovny.

Události, komentáře: Hádky o dopravu

15. 10. 2014; ČT24, Události, komentáře
Ministerstvo dopravy pod vedením Antonína Prachaře nezvládá organizaci rekonstrukce dálnice D1 – tvrdí to obě opoziční pravicové strany. ODS i TOP 09 proto požadovaly zřízení sněmovní vyšetřovací komise, která měla prověřit mimo jiné i personální politiku resortu nebo údajný chaos na Ředitelství silnic a dálnic. Návrh Sněmovna zamítla, a to přesto, že stabilizaci ŘSD požaduje i premiér Bohuslav Sobotka /ČSSD/. Je resort dopravy opravdu v rozkladu? Téma pro ministra dopravy Antonína Prachaře /ANO/, Zbyňka Stanjuru /ODS/ a Františka Laudáta /TOP 09/.

Krnov a Opava mají naději na obchvat

30. 9. 2014; Týdeník 5+2, Bruntálsko

Situace na bojišti se každou chvíli mění. Tuto okřídlenou větu slavného vojevůdce Napoleona si nyní mohou často opakovat na krnovské i opavské radnici v souvislosti se schvalováním stavby silničních obchvatů obou měst. Zatímco bývalý ministr dopravy Zbyněk Stanjura podnikl několik zásadních kroků k tomu, aby se oba projekty co nejdříve uskutečnily, jeho nástupci se k nim chovali velmi zdrženlivě.