Články a rozhovory

Vláda do Vánoc by byl skvělý výsledek. Babiš může jednat leda tak s Okamurou

11. 10. 2021; iHNed.cz
Den po volebním vítězství koalice SPOLU druhý muž ODS Zbyněk Stanjura očekává, že jednání o vzniku nové vlády půjdou rychle. „S hnutím ANO ani jednat nebudeme, není k tomu důvod a není o čem jednat. Jediný, s kým může Andrej Babiš vyjednávat, je Tomio Okamura,“ je přesvědčený Stanjura, který by se mohl stát také jednou z hlavních ...

Babiš už nemá s kým vyjednávat

11. 10. 2021; Právo

Vítězná koalice SPOLU nebude vyjednávat s Andrejem Babišem. Ten už ani nemá s kým jednat, řekl v rozhovoru pro Právo první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.

Máme plán, jak na Babiše, pokud neuzná porážku

11. 10. 2021; Seznam Zprávy
Zbyněk Stanjura, první místopředseda ODS, byl šéfem volebního štábu koalice Spolu, odkud řídil úspěšnou kampaň. V roli hlavního stratéga Spolu zůstává i v povolebních vyjednáváních. V rozhovoru pro Seznam Zprávy popisuje chystané kroky pro vznik nové vlády.

Co chceme po volbách změnit? Základní věc je vrátit občanům důvěru ve stát

8. 10. 2021; FORUM24
Pokud by hnutí ANO, SPD a komunistická strana získaly 101 křesel v poslanecké sněmovně, je hotovo, a naším úkolem je tomu zabránit, zdůrazňuje v rozhovoru pro FORUM 24 první místopředseda občanských demokratů Zbyněk Stanjura, který...

Předvolební debata CNN Prima News Speciál 360°: Hlas lidu

6. 10. 2021; CNN Prima News
Středeční předvolební debatu Speciál 360°: Hlas lidu podle diváků ovládl Zbyněk Stanjura (SPOLU). V anketách, ve kterých hlasovali diváci na webu CNN Prima NEWS i prostřednictvím SMS, porazil ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO). V první části poslední předvolební debaty televize CNN Prima NEWS soupeřili šéfka státní kasy Alena Schillerová (za ANO), poslanec Zbyněk Stanjura (SPOLU), poslankyně Miloslava Vostrá (KSČM) a místopředseda hnutí STAN Věslav Michalik.

Ceny se vymkly kontrole. Máme řešit tohle, a ne euro

1. 10. 2021; Právo
První místopředseda ODS Zbyněk Stanjura v rozhovoru pro Právo vyloučil povolební koalici s ANO. Podle něj chce ODS, která je součástí trojkoalice Spolu, jít cestou vládní "velké koalice" s piráty a Starosty, i když s pirátskou stranou by to podle něho dost bolelo.

Předvolební debata České televize – diskuse sedmi lídrů kandidátek v Moravskoslezském kraji

29. 9. 2021; ČT24
Hlavním tématem předvolební debaty lídrů v Moravskoslezském kraji byla podpora podnikatelů. Jak jim pomoci, se ale neshodli. Volební lídři řešili také vysoké ceny energií. Hostem debaty byl předseda poslaneckého klubu a první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura (SPOLU).

Partie CNN Prima News

26. 9. 2021; CNN Prima News
Hostem nedělního diskusního pořadu Partie CNN Prima News byl předseda poslaneckého klubu a první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.

Debata Blesku o daních a mzdách: Kolik budeme brát? A co si od nás stát vezme?

16. 9. 2021; Blesk.cz
Co s financemi? Jak je po covidové krizi uzdravit? A co s rekordním zadlužením České republiky? Všichni před volbami slibují, že pokud zvýší daně, tak jenom velikým firmám či opravdu bohatým lidem. Ve třetí živě vysílané předvolební debatě Blesku na téma daní a mezd se ptáme šesti hostů, jestli to bude stačit na provoz státu a všeho, co k němu patří.

E15: Předvolební debata kandidátů na ministra financí: Kdyby jako vláda hospodařila rodina, už je v exekuci

8. 9. 2021; E15
Pandemie covidu stále úplně neustupuje. I přes jistá oživení se globální ekonomiky i nadále oklepávají z rány, kterou jim nemoc způsobila. Je to i případ té české. Jak se změní po odeznění pandemie? O tom diskutovali v předvolební debatě deníku E15 současná ministryně financí Alena Schillerová a opoziční kandidáti na její post – první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura a Věslav Michalik ze STAN.