Aktuality

19.08.2021

Taekwon-do škola Velešín ITF: Zdvořilost, čestnost, vytrvalost, sebeovládání, nezlomný duch

19. 8. 2021
V rámci své tour s názvem Stanjura jede! mám v plánu do října navštívit 100 podnikatelů a živnostníků, kteří každý den bojují a navzdory vládě, která jim hází klacky pod nohy, se nevzdávají. Protože právě oni jsou pilířem a tahounem české ekonomiky. Chci s nimi mluvit o tom, co je trápí, jaké problémy řeší a co potřebují. Chci slyšet jejich příběhy. V srpnu jsem se zastavil ve škole taekwondo ve Velešíně.

17.08.2021

Pojďme SPOLU do kina v Opavě

17. 8. 2021
Promítání české komedie Ženy v běhu proběhlo ve velmi uvolněném a přátelském duchu. Skákací hrady byly po celé odpoledne v obležení dětí, popcorn byl do posledního zbytku snězen a večerní letní kino se i přes chladnější počasí zaplnilo.

15.07.2021

Studio N: S ANO nemá ODS společného nic, další čtyři roky Babiše by byly horor

15. 7. 2021; Deník N
První místopředseda ODS Zbyněk Stanjura byl hostem prvního dílu předvolebních speciálů Studia N. Během prázdnin a prvních zářijových týdnů se v nich vystřídají zástupci všech stran a hnutí, které mají reálnou šanci usednout po parlamentních volbách ve Sněmovně a přijmou pozvání Deníku N.

08.06.2021

GARNEA zemědělská technika: Provázat školy více s praxí je jedním z našich cílů!

8. 6. 2021
Pan Vašek zaměstnává přibližně 60 lidí, funguji na rodinné bázi, lidé tu pracují dlouhodobě. Prodávají a servisují zemědělskou techniku. Těžko ale hledá nové zaměstnance: přál by si, aby učiliště byla více propojena s praxí. Nabízejí stipendia, přesto technické vzdělání chybí. Provázat školy více s praxí je jedním z našich cílů.

08.06.2021

HSC Centrum v Plané nad Lužnicí: Musíme podporovat malé a střední podnikání

8. 6. 2021
Pan Josef vybudoval poctivě firmu, která montuje a vyrábí na auta. Vadí mu, že levice pořád označuje zaměstnavatele za podvodníky. Já říkám, že socialisté pořád žijí v 19. století a šíří lži o ´zlých kapitalistech´. Přitom bychom se měli snažit malé a střední podnikání podporovat.

08.06.2021

Štičí líheň Esox: Dotace jsou nastaveny ve prospěch velkých holdingů. To musíme změnit!

8. 6. 2021
Pan Oldřich provozuje v Táboře rybářskou firmu Esox. Na rozdíl od zemědělců mají mnohem menší dotace – přestože péče o rybník je velmi drahá. Přitom je u nás 45 000 hektarů rybníků. Opět se ukazuje, že dotace nejsou nastaveny férově, často se peníze dostávají k velkým holdingům, které je nepotřebují a ti malí ostrouhají. To musíme změnit.

02.06.2021

Koalice SPOLU vydává program Dáme Česko dohromady formou podcastu

2. 6. 2021; www.ods.cz  
Koalice SPOLU vydala dokument Dáme Česko dohromady formou podcastu. Středopravicové uskupení tak jde naproti těm, kteří preferují mluvené slovo, nebo prostě nemají tolik času, aby si stihli přečíst celý volební program.

01.06.2021

Národní dotace jsou nespravedlivý byznys. Začneme je škrtat

1. 6. 2021; Hospodářské noviny
Výdaje musí růst pomaleji než příjmy, to je jediná cesta, jak rozevřené nůžky státního rozpočtu zase zavírat k sobě, prohlašuje Zbyněk Stanjura. Pokud bude po říjnových volbách novou vládu skládat koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, právě on se ujme ministerstva financí. Zásadně odmítají zvyšovat daně, slibují vyšší platy pro učitele, daňové prázdniny pro rodiny i vyšší vdovské důchody. I přesto koalice SPOLU tvrdí, že se jí podaří výrazně srazit nynější obří schodek státního rozpočtu.

01.06.2021

SPOLU pomůže před volbami známý komik Petr Čtvrtníček

1. 6. 2021; www.ods.cz
Koalice SPOLU odlehčí kampaň před sněmovními volbami sérií spotů, které připravuje známý komik a režisér Petr Čtvrtníček. Čtvrtníček bude v satirických klipech vystupovat jako psychiatr Zikmund Freund a v jeho ordinaci se vystřídá řada skutečných i fiktivních postav v pozici „pacientů“, prvním z nich je dvojník premiéra Andreje Babiše. S doktorem Freundem se budou diváci setkávat pravidelně každý týden na sociálních sítích koalice SPOLU. Série komických scének bude reagovat na aktuální dění.

31.05.2021

Návštěva předsedů koalice SPOLU v Moravskoslezském kraji

31. 5. 2021
Dnes náš kraj navštívili předsedové všech tří stran koalice SPOLU - Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a Marian Jurečka (KDU-ČSL). Po celý den je na mnoha místech našeho regionu doprovázela první trojka kandidátů Moravskoslezského kraje do říjnových voleb - společně se mnou Pavla Golasowská (KDU-ČSL) a Jan Koloničný (TOP 09).
rss Novinky můžete odebírat přes RSS.