Aktuality

26.03.2021

Národní plán obnovy mohl nastartovat ČR, místo toho nás asi čeká fiasko

26. 3. 2021; www.ods.cz
Podle šéfa poslanců ODS Zbyňka Stanjury vláda selhává v přípravě investic v rámci Národního plánu obnovy. Podle něj měla ČR příležitost nastartovat rozvoj některých zaostávajících oblastí, ale protože vláda situaci podcenila, schyluje se k dalšímu Babišovu fiasku.

22.03.2021

Vláda v přípravě na covid selhala, potvrzuje zpráva NKÚ. Celou věcí se musí zabývat Sněmovna

22. 3. 2021; www.ods.cz
Podle prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury NKÚ potvrdil to, co občanští demokraté říkají dlouhodobě – vláda při přípravě na pandemii covidu selhala a nákupy v loňském roce provázel chaos. Podle Stanjury se ukázalo, že požadavky na zřízení vyšetřovací komise byly oprávněné. Lidé mají podle něj šanci vystavit vládním stranám konečný účet u voleb.

21.03.2021

CNN Prima News: Vláda je směšná, jen přikazuje. Měla by nechat lidi fungovat a věřit jim

21. 3. 2021; CNN Prima News
Lidé dodržují opatření, která dávají smysl, míní šéf poslanců ODS a první místopředseda strany Zbyněk Stanjura. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS prohlásil, že místo neustálých zákazů by měla vláda vsadit na individuální odpovědnost lidí.

09.03.2021

ODS: Vláda musí zajistit dostatek testů a navýšit firmám kompenzace

9. 3. 2021; www.ods.cz
Občanští demokraté oceňují zaměstnavatele, kteří bez ohledu na vládu spustili ve svých firmách testování zaměstnanců. Upozorňují ale na to, že vláda nebyla dosud schopna zajistit dostatek testů a příspěvek ve výši 60 Kč za test je nedostatečný. ODS také zopakovala, že by měla vláda přistoupit ke znovuspuštění programu Antivirus C a odpuštění záloh na sociální pojištění pro OSVČ.

08.03.2021

Vláda nařídila testování zaměstnanců, ale nezajistila navýšení testovacích kapacit či testy firmám

8. 3. 2021
Vláda zavedla povinné testování ve firmách, ale nezajistila dostatek volných kapacit testování. S touto novou povinností se po celé ČR rychle plní volné termíny antigenního testování. V některých regionech se čekací lhůta prodloužila až o měsíc. Občanští demokraté vyzývají vládu, aby navýšila testovací kapacity, nebo firmám navýšila příspěvek na testy tak, aby je motivovala k zajištění testování pomocí vlastních kapacit.

02.03.2021

Příspěvek 370 Kč denně zaměstnancům v karanténě je dobrým kompromisem

2. 3. 2021; www.ods.cz
Občanští demokraté jsou spokojeni s tím, že Sněmovna schválila lidem v karanténě příspěvek ve výši 370 Kč denně. Podle nejsilnější opoziční strany je toto opatření v kombinaci s testováním ve firmách klíčové k řešení ohnisek covidu na pracovištích.

23.02.2021

Pokud bychom byli 24 hodin bez stavu nouze, nic by se nestalo

23. 2. 2021; www.novinky.cz
Předseda poslaneckého klubu ODS a první místopředseda strany Zbyněk Stanjura je přesvědčen, že senátoři musí kvůli chybě upravit pandemický zákon, který byl schválen na základě dohody koalice s opozicí. Podle něho je to chyba vlády. „Jsem přesvědčen, že se to stihnout dá, a pokud bychom byli čtyřiadvacet hodin bez nouzového stavu, nic by se nestalo,“ řekl v rozhovoru pro Právo.

14.02.2021

Otázky Václava Moravce: Nový volební model

14. 2. 2021; ČT 1
Hostem nedělního diskusního pořadu Otázky Václava Moravce byl předseda poslaneckého klubu a první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.
  

09.02.2021

ODS: Zrušení superhrubé mzdy byl dobrý krok, potvrzují to data

9. 2. 2021; www.ods.cz
Podle výzkumu agentury IPSOS považuje zrušení superhrubé mzdy za dobrý krok více než 65 % populace nad 18 let. Zrušení superhrubé mzdy se povedlo ODS prosadit v prosinci loňského roku a v jeho důsledku si letos všichni zaměstnanci přijdou o 7 % čistého navíc.

27.01.2021

Události, komentáře: Dostavba Dukovan i změny v systému PES

27. 1. 2021; ČT24
Mimořádné jednání vlády o změnách protiepidemických pravidel. Nakolik se promění život lidí? Druhou část debaty věnujeme jedné z největších staveb v historii Česka – chystané dostavbě jaderné elektrárny Dukovany. Potřebujeme nový blok? Uzavře se výběrové řízení před Čínou a Ruskem? Témata Událostí, komentářů ČT24 s ministrem průmyslu a obchodu a ministrem dopravy Karlem Havlíčkem /nestr. za ANO/, první místopředsedou ODS Zbyňkem Stanjurou a místopředsedou ČSSD Romanem Onderkou.
rss Novinky můžete odebírat přes RSS.