Aktuality

29.04.2021

Živnostníci jsou bojovníci

29. 4. 2021
Koncem dubna jsem v rámci své tour Stanjura jede! navštívil pana Mirka v Barbershopu v Říčanech. Před covidem se mu dařilo: otevřel 19 poboček barbershopů, co vydělal, vracel zpátky do podnikání. Přiznává, že teď už nemá z čeho platit nájem, pondělní otevření tak přichází 5 minut po dvanácté. 

24.04.2021

Vláda mnohdy nechala pracovité lidi na holičkách, my nemáme žádné matrjošky nebo beranice

22. 4. 2021
Koncem dubna jsem se zastavil v obchodě u manželů Truhlářových v Praze 1. Už desítky let tady, v centru Prahy, manželé Truhlářovi mají obchod se spojovacím materiálem. Je to důležitá služba pro místní, aby město fungovalo normálně a nebylo jen pro turisty. 

  

23.04.2021

Zelinář byl jeho děda, táta a živnosti se věnuje i on

22. 4. 2021
Koncem dubna jsem se zastavil u pana Marka v obchůdku U Kaluže. Zelinář byl jeho děda, táta a živnosti se věnuje i on. Pan Marek svůj obchůdek U Kaluže provozuje s láskou, to je vidět. Ale také se zlobí, že vláda nadržuje obřím řetězcům, ale těm malým hází klacky pod nohy a vynucuje po nich všemožné nesmysly. Souhlasím. Malí živnostníci to musí mít jednodušší, na tom zapracujeme.

22.04.2021

Paní Markétě a její jazykové škole držím palce

22. 4. 2021
V rámci své tour s názvem Stanjura jede! se chystám do října navštívit 100 podnikatelů a živnostníků, kteří každý den bojují a navzdory vládě, která jim hází klacky pod nohy, se nevzdávají. Protože právě oni jsou pilířem a tahounem české ekonomiky. Chci s nimi mluvit o tom, co je trápí, jaké problémy řeší a co potřebují. Chci slyšet jejich příběhy. Koncem dubna jsem se zastavil u paní Markéty v jazykové škole na Praze 9.

16.04.2021

ODS: V případě exekucí hlasujeme v zájmu starostů a obcí

16. 4. 2021; www.ods.cz
Teritorialita exekutorů podle Svazu měst a obcí ohrozí možnosti vymáhání pohledávek, proto se občanští demokraté rozhodli starosty podpořit a hlasovat v souladu s dopisem, který SMOČR poslancům rozeslal a před teritorialitou varuje. ODS podpořila také návrhy na veřejnoprávní ‚milostivé léto‘, humanizaci mobiliárních exekucí i urychlené ukončení části bagatelních exekucí za pomoci státního rozpočtu.

11.04.2021

Potřebujete vyprázdnit sklady nekvalitních testů, vmetl Stanjura Havlíčkovi kvůli dětem

11. 4. 2021; CNN Prima News
Vláda testuje děti antigenními testy dvakrát týdně, protože potřebuje vyprázdnit sklady, prohlásil v nedělní Partii televize CNN Prima NEWS předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura. Vadí mu, že děti si budou muset strkat štětičky do nosu dvakrát týdně, přičemž podle něj existují varianty, aby testování proběhlo příjemnějšími PCR testy.

08.04.2021

Události, komentáře speciál: Půl roku do voleb

8. 4. 2021; ČT24
Jedním z důležitých témat nadcházejících voleb do Poslanecké sněmovny bude epidemie covidu-19. Zatímco zástupci vládních stran ji považují za obstojně zvládnutou, opozice vytýká především nekoncepční plánování a řízení nebo nejasné odvolání ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO). Politici se ale v předvolebním speciálu Událostí, komentářů shodují, že zásadní bude nastartovat ekonomiku a vyřešit zvyšující se zadlužení státu. Hostem předvolebního speciálu České televize byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

06.04.2021

Stanjura jede!

6. 4. 2021
Do října navštívím 100 z Vás! Z Vás, podnikatelů a živnostníků, kteří každý den bojujete a navzdory vládě, která Vám hází klacky pod nohy, se nevzdáváte. Protože právě Vy jste pilířem a tahounem české ekonomiky. Chci s Vámi mluvit o tom, co Vás trápí, jaké problémy řešíte a co potřebujete. Chci slyšet Vaše příběhy. 

29.03.2021

Odvolání zmocněnce pro jádro může ohrozit dostavbu Dukovan

29. 3. 2021
Vláda podle Zbyňka Stanjury z ODS odvolala Jaroslava Míla proto, že se nebál říkat odborné názory, které nebyly v souladu s politickými zájmy ministra Havlíčka. Jeho odvolání může ohrozit vyhlášení tendru na dostavbu Dukovan.

29.03.2021

Dokončení Pražského okruhu je jednou z priorit koalice SPOLU

29. 3. 2021
Vláda chce dnes projednat urychlení dostavby Pražského okruhu, podle šéfa poslanců ODS Zbyňka Stanjury ale bohužel nelze čekat žádný velký výsledek. Koalice SPOLU podle Stanjury počítá s dostavbou D0 jako s jednou z priorit v oblasti dopravy.
rss Novinky můžete odebírat přes RSS.