Aktuality

09.03.2021

ODS: Vláda musí zajistit dostatek testů a navýšit firmám kompenzace

9. 3. 2021; www.ods.cz
Občanští demokraté oceňují zaměstnavatele, kteří bez ohledu na vládu spustili ve svých firmách testování zaměstnanců. Upozorňují ale na to, že vláda nebyla dosud schopna zajistit dostatek testů a příspěvek ve výši 60 Kč za test je nedostatečný. ODS také zopakovala, že by měla vláda přistoupit ke znovuspuštění programu Antivirus C a odpuštění záloh na sociální pojištění pro OSVČ.

08.03.2021

Vláda nařídila testování zaměstnanců, ale nezajistila navýšení testovacích kapacit či testy firmám

8. 3. 2021
Vláda zavedla povinné testování ve firmách, ale nezajistila dostatek volných kapacit testování. S touto novou povinností se po celé ČR rychle plní volné termíny antigenního testování. V některých regionech se čekací lhůta prodloužila až o měsíc. Občanští demokraté vyzývají vládu, aby navýšila testovací kapacity, nebo firmám navýšila příspěvek na testy tak, aby je motivovala k zajištění testování pomocí vlastních kapacit.

02.03.2021

Příspěvek 370 Kč denně zaměstnancům v karanténě je dobrým kompromisem

2. 3. 2021; www.ods.cz
Občanští demokraté jsou spokojeni s tím, že Sněmovna schválila lidem v karanténě příspěvek ve výši 370 Kč denně. Podle nejsilnější opoziční strany je toto opatření v kombinaci s testováním ve firmách klíčové k řešení ohnisek covidu na pracovištích.

23.02.2021

Pokud bychom byli 24 hodin bez stavu nouze, nic by se nestalo

23. 2. 2021; www.novinky.cz
Předseda poslaneckého klubu ODS a první místopředseda strany Zbyněk Stanjura je přesvědčen, že senátoři musí kvůli chybě upravit pandemický zákon, který byl schválen na základě dohody koalice s opozicí. Podle něho je to chyba vlády. „Jsem přesvědčen, že se to stihnout dá, a pokud bychom byli čtyřiadvacet hodin bez nouzového stavu, nic by se nestalo,“ řekl v rozhovoru pro Právo.

14.02.2021

Otázky Václava Moravce: Nový volební model

14. 2. 2021; ČT 1
Hostem nedělního diskusního pořadu Otázky Václava Moravce byl předseda poslaneckého klubu a první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.
  

09.02.2021

ODS: Zrušení superhrubé mzdy byl dobrý krok, potvrzují to data

9. 2. 2021; www.ods.cz
Podle výzkumu agentury IPSOS považuje zrušení superhrubé mzdy za dobrý krok více než 65 % populace nad 18 let. Zrušení superhrubé mzdy se povedlo ODS prosadit v prosinci loňského roku a v jeho důsledku si letos všichni zaměstnanci přijdou o 7 % čistého navíc.

27.01.2021

Události, komentáře: Dostavba Dukovan i změny v systému PES

27. 1. 2021; ČT24
Mimořádné jednání vlády o změnách protiepidemických pravidel. Nakolik se promění život lidí? Druhou část debaty věnujeme jedné z největších staveb v historii Česka – chystané dostavbě jaderné elektrárny Dukovany. Potřebujeme nový blok? Uzavře se výběrové řízení před Čínou a Ruskem? Témata Událostí, komentářů ČT24 s ministrem průmyslu a obchodu a ministrem dopravy Karlem Havlíčkem /nestr. za ANO/, první místopředsedou ODS Zbyňkem Stanjurou a místopředsedou ČSSD Romanem Onderkou.

19.01.2021

AntiCovid tým: Chceme zařadit mimořádný bod k očkování. Vláda musí objasnit chyby

19. 1. 2021; www.ods.cz 
AntiCovid tým (složený ze zástupců ODS, KDU-ČSL a TOP 09) je přesvědčen, že pro zvládnutí epidemie je nutné začít být transparentní a velmi rychle napravit některé nedostatky, které očkování provázejí.

19.01.2021

Vláda musí odkrýt karty, očkování chceme řešit ve Sněmovně

19. 1. 2021

Nejdůležitějším světovým tématem je v tuto chvíli očkování. Je nutné dostat vakcínu co nejrychleji ke všem lidem, v tom ale vláda bohužel selhává. Premiér tvrdí, jak Česká republika zvládá vše dobře, ale opět jen lže. Očkovací strategie nefunguje, očkovací systém kolabuje, čekárny jsou přeplněné a termín kompletní proočkovanosti je v nedohlednu. ODS žádá vládu o informaci, do kdy budou naočkovány rizikové skupiny. Požadujeme zveřejnění počtu očkovaných osob, zveřejnění smluv s dodavateli vakcín, a aby byl systém očkování dostupný pro všechny.

05.01.2021

ODS: Státní rozpočet za rok 2020 s deficitem 367,4 miliard korun je nejhorším výsledkem v historii

5. 1. 2021; www.ods.cz
Hospodaření státního rozpočtu skončilo v roce 2020 s deficitem ve výši 367,4 miliard korun, což je nejhorší výsledek v historii ČR. Původní plán hospodařit se schodkem ve výši 40 miliard korun nebyl dodržen a vláda se jen vymlouvá na pandemii koronaviru. Současná vláda veřejné finance pouze rozhazuje, nechce šetřit na straně státu, ale občanů. ODS se dlouhodobě zastává lidí, kterým musí v peněženkách zůstat více peněz. Musí se zmenšit státní výdaje a začít s rozpočtově odpovědnou politikou.
rss Novinky můžete odebírat přes RSS.