Aktuality

22.04.2021

Paní Markétě a její jazykové škole držím palce

22. 4. 2021
V rámci své tour s názvem Stanjura jede! se chystám do října navštívit 100 podnikatelů a živnostníků, kteří každý den bojují a navzdory vládě, která jim hází klacky pod nohy, se nevzdávají. Protože právě oni jsou pilířem a tahounem české ekonomiky. Chci s nimi mluvit o tom, co je trápí, jaké problémy řeší a co potřebují. Chci slyšet jejich příběhy. Koncem dubna jsem se zastavil u paní Markéty v jazykové škole na Praze 9.

16.04.2021

ODS: V případě exekucí hlasujeme v zájmu starostů a obcí

16. 4. 2021; www.ods.cz
Teritorialita exekutorů podle Svazu měst a obcí ohrozí možnosti vymáhání pohledávek, proto se občanští demokraté rozhodli starosty podpořit a hlasovat v souladu s dopisem, který SMOČR poslancům rozeslal a před teritorialitou varuje. ODS podpořila také návrhy na veřejnoprávní ‚milostivé léto‘, humanizaci mobiliárních exekucí i urychlené ukončení části bagatelních exekucí za pomoci státního rozpočtu.

11.04.2021

Potřebujete vyprázdnit sklady nekvalitních testů, vmetl Stanjura Havlíčkovi kvůli dětem

11. 4. 2021; CNN Prima News
Vláda testuje děti antigenními testy dvakrát týdně, protože potřebuje vyprázdnit sklady, prohlásil v nedělní Partii televize CNN Prima NEWS předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura. Vadí mu, že děti si budou muset strkat štětičky do nosu dvakrát týdně, přičemž podle něj existují varianty, aby testování proběhlo příjemnějšími PCR testy.

08.04.2021

Události, komentáře speciál: Půl roku do voleb

8. 4. 2021; ČT24
Jedním z důležitých témat nadcházejících voleb do Poslanecké sněmovny bude epidemie covidu-19. Zatímco zástupci vládních stran ji považují za obstojně zvládnutou, opozice vytýká především nekoncepční plánování a řízení nebo nejasné odvolání ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO). Politici se ale v předvolebním speciálu Událostí, komentářů shodují, že zásadní bude nastartovat ekonomiku a vyřešit zvyšující se zadlužení státu. Hostem předvolebního speciálu České televize byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

06.04.2021

Stanjura jede!

6. 4. 2021
Do října navštívím 100 z Vás! Z Vás, podnikatelů a živnostníků, kteří každý den bojujete a navzdory vládě, která Vám hází klacky pod nohy, se nevzdáváte. Protože právě Vy jste pilířem a tahounem české ekonomiky. Chci s Vámi mluvit o tom, co Vás trápí, jaké problémy řešíte a co potřebujete. Chci slyšet Vaše příběhy. 

29.03.2021

Odvolání zmocněnce pro jádro může ohrozit dostavbu Dukovan

29. 3. 2021
Vláda podle Zbyňka Stanjury z ODS odvolala Jaroslava Míla proto, že se nebál říkat odborné názory, které nebyly v souladu s politickými zájmy ministra Havlíčka. Jeho odvolání může ohrozit vyhlášení tendru na dostavbu Dukovan.

29.03.2021

Dokončení Pražského okruhu je jednou z priorit koalice SPOLU

29. 3. 2021
Vláda chce dnes projednat urychlení dostavby Pražského okruhu, podle šéfa poslanců ODS Zbyňka Stanjury ale bohužel nelze čekat žádný velký výsledek. Koalice SPOLU podle Stanjury počítá s dostavbou D0 jako s jednou z priorit v oblasti dopravy.

26.03.2021

Národní plán obnovy mohl nastartovat ČR, místo toho nás asi čeká fiasko

26. 3. 2021; www.ods.cz
Podle šéfa poslanců ODS Zbyňka Stanjury vláda selhává v přípravě investic v rámci Národního plánu obnovy. Podle něj měla ČR příležitost nastartovat rozvoj některých zaostávajících oblastí, ale protože vláda situaci podcenila, schyluje se k dalšímu Babišovu fiasku.

22.03.2021

Vláda v přípravě na covid selhala, potvrzuje zpráva NKÚ. Celou věcí se musí zabývat Sněmovna

22. 3. 2021; www.ods.cz
Podle prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury NKÚ potvrdil to, co občanští demokraté říkají dlouhodobě – vláda při přípravě na pandemii covidu selhala a nákupy v loňském roce provázel chaos. Podle Stanjury se ukázalo, že požadavky na zřízení vyšetřovací komise byly oprávněné. Lidé mají podle něj šanci vystavit vládním stranám konečný účet u voleb.

21.03.2021

CNN Prima News: Vláda je směšná, jen přikazuje. Měla by nechat lidi fungovat a věřit jim

21. 3. 2021; CNN Prima News
Lidé dodržují opatření, která dávají smysl, míní šéf poslanců ODS a první místopředseda strany Zbyněk Stanjura. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS prohlásil, že místo neustálých zákazů by měla vláda vsadit na individuální odpovědnost lidí.
rss Novinky můžete odebírat přes RSS.