Aktuality

08.05.2021

Autobusy Martikán v Opavě: Rovná a jasná pravidla pro české autodopravce jsou základ!

6. 5. 2021
Od státu chce, aby nastavil jasná pravidla a nikoho nezvýhodňoval. Pan Petr má několik autobusů, vadí mu, že dopravci z ciziny mají – na rozdíl od něj – daňové výhody. Souhlasím s ním. Hřiště, na kterém se hraje, musí být rovné. A sudí má pískat fér. To je věc, kterou musí příští vláda napravit.

07.05.2021

Restaurace Havana v Ostravě: Drobný živnostník se podpory od státu téměř nedočká. A to je chyba!

6. 5. 2021
„Musím všechno zvládnout sám, kde bych na to vzal?“ Ve svojí restauraci Havana sám vaří, sám je ‚na place‘. Pokles tržeb má 70 %, ale pro drobného živnostníka jako je on je nemožné dosáhnout na některé druhy pomoci od státu. 

06.05.2021

Nábytek NEJČI v Opavě: Vládní pomoc není efektivní

6. 5. 2021
Za leden, únor a březen původně kromě kurzarbeitu neměli ze státní podpory dostat nic. Pan Petr v Opavě vybudoval prodejnu s nábytkem. Sedačky mají ale dlouhou dobu dodání, takže firma měla zdánlivě velké tržby. 

05.05.2021

Když stát zakáže podnikání, musí platit fixní náklady

5. 5. 2021
Na začátku května jsem se v rámci své tour Stanjura jede! zastavil u pana Koláře v Mladé Boleslavi. Když stát zakáže podnikání, musí platit fixní náklady. To by pana Koláře zachránilo. Provozuje totiž oblíbenou saunu, která je v podstatě rok zavřená. Žádnou rozumnou pomoc od státu nedostal. Opět se potvrzuje, že realita je úplně jinde, než jak tvrdí ministryně Schillerová: malí živnostníci, kteří podnikání vydupali z ničeho, se skutečné pomoci nedočkali. 

04.05.2021

SPOLU: Jednání Jana Hamáčka má rysy vlastizrady. Ministr vnitra i vláda řízená Milošem Zemanem musí skončit

4. 5. 2021; www.ods.cz
Od samého začátku koalice SPOLU požadovala vysvětlení cesty ministra vnitra a v té době ještě ministra zahraničních věcí Jana Hamáčka do Ruska za pochybné. Nyní se ukazuje, že měl ministr vnitra v plánu zobchodovat dva lidské životy, miliardové škody a teroristický čin spáchaný ruskými agenty ve Vrběticích za neschválenou vakcínu. Zástupci koalice SPOLU považují toto jednání za vlastizrádné a vyzývají Jana Hamáčka k rezignaci. Tato vláda řízená Milošem Zemanem rozhodně nemá důvěru koalice SPOLU a musí požádat o důvěru v Poslanecké sněmovně.

02.05.2021

Otázky Václava Moravce: Problém vládnutí

2. 5. 2021; ČT24
Hostem nedělního diskusního pořadu České televize Otázky Václava Moravce byl předseda poslaneckého klubu a první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.
 

30.04.2021

Návštěva restaurace v Klecanech

29. 4. 2021
První lockdown zvládnul. Loni na jaře prodával pan Filip ve své restauraci přes okýnko, na uživení to stačilo, tak stát o pomoc ani nežádal. Pak to ale bylo horší. Tak si podal žádost o podporu, aby udržel zaměstnance, ale ani po dvou měsících peníze nepřišly. 

29.04.2021

Živnostníci jsou bojovníci

29. 4. 2021
Koncem dubna jsem v rámci své tour Stanjura jede! navštívil pana Mirka v Barbershopu v Říčanech. Před covidem se mu dařilo: otevřel 19 poboček barbershopů, co vydělal, vracel zpátky do podnikání. Přiznává, že teď už nemá z čeho platit nájem, pondělní otevření tak přichází 5 minut po dvanácté. 

24.04.2021

Vláda mnohdy nechala pracovité lidi na holičkách, my nemáme žádné matrjošky nebo beranice

22. 4. 2021
Koncem dubna jsem se zastavil v obchodě u manželů Truhlářových v Praze 1. Už desítky let tady, v centru Prahy, manželé Truhlářovi mají obchod se spojovacím materiálem. Je to důležitá služba pro místní, aby město fungovalo normálně a nebylo jen pro turisty. 

  

23.04.2021

Zelinář byl jeho děda, táta a živnosti se věnuje i on

22. 4. 2021
Koncem dubna jsem se zastavil u pana Marka v obchůdku U Kaluže. Zelinář byl jeho děda, táta a živnosti se věnuje i on. Pan Marek svůj obchůdek U Kaluže provozuje s láskou, to je vidět. Ale také se zlobí, že vláda nadržuje obřím řetězcům, ale těm malým hází klacky pod nohy a vynucuje po nich všemožné nesmysly. Souhlasím. Malí živnostníci to musí mít jednodušší, na tom zapracujeme.
rss Novinky můžete odebírat přes RSS.