Aktuality

19.05.2021

Koalice SPOLU zahájila kampaň a odzvonila éře populismu, drancování veřejných financí a úpadku morálky

19. 5. 2021
Koalice SPOLU dnes zahájila kampaň před sněmovními volbami. Na Moravském náměstí v Brně jsme společně symbolicky odzvonili éře populismu, drancování veřejných financí a úpadku morálky.

10.05.2021

Události, komentáře: Pootevřené Česko

10. 5. 2021; ČT24
Před obchody stály fronty, lidé chodili venku bez roušek. A někteří posedávali u restaurací, i když zahrádky se chystá vláda teprve povolit. Do jaké míry se dodržují zákazy? Neriskujeme zbytečně? Téma Událostí, komentářů ČT24 pro předsedu poslaneckého klubu a prvního místopředsedu ODS Zbyňka Stanjuru a místopředsedu ČSSD Jiřího Běhounka.

09.05.2021

Chrpa Krnov: Účinná pomoc těm, kteří to potřebují, má smysl a vyplatí se

6. 5. 2021
Zaměstnává lidi se zdravotním postižením, kteří to nemají se sháněním práce vůbec jednoduché. Pan Petr Světlík vede organizaci Chrpa. Říká, že během covidu sociální firmy vláda nechala na holičkách. 

  

08.05.2021

Autobusy Martikán v Opavě: Rovná a jasná pravidla pro české autodopravce jsou základ!

6. 5. 2021
Od státu chce, aby nastavil jasná pravidla a nikoho nezvýhodňoval. Pan Petr má několik autobusů, vadí mu, že dopravci z ciziny mají – na rozdíl od něj – daňové výhody. Souhlasím s ním. Hřiště, na kterém se hraje, musí být rovné. A sudí má pískat fér. To je věc, kterou musí příští vláda napravit.

07.05.2021

Restaurace Havana v Ostravě: Drobný živnostník se podpory od státu téměř nedočká. A to je chyba!

6. 5. 2021
„Musím všechno zvládnout sám, kde bych na to vzal?“ Ve svojí restauraci Havana sám vaří, sám je ‚na place‘. Pokles tržeb má 70 %, ale pro drobného živnostníka jako je on je nemožné dosáhnout na některé druhy pomoci od státu. 

06.05.2021

Nábytek NEJČI v Opavě: Vládní pomoc není efektivní

6. 5. 2021
Za leden, únor a březen původně kromě kurzarbeitu neměli ze státní podpory dostat nic. Pan Petr v Opavě vybudoval prodejnu s nábytkem. Sedačky mají ale dlouhou dobu dodání, takže firma měla zdánlivě velké tržby. 

05.05.2021

Když stát zakáže podnikání, musí platit fixní náklady

5. 5. 2021
Na začátku května jsem se v rámci své tour Stanjura jede! zastavil u pana Koláře v Mladé Boleslavi. Když stát zakáže podnikání, musí platit fixní náklady. To by pana Koláře zachránilo. Provozuje totiž oblíbenou saunu, která je v podstatě rok zavřená. Žádnou rozumnou pomoc od státu nedostal. Opět se potvrzuje, že realita je úplně jinde, než jak tvrdí ministryně Schillerová: malí živnostníci, kteří podnikání vydupali z ničeho, se skutečné pomoci nedočkali. 

04.05.2021

SPOLU: Jednání Jana Hamáčka má rysy vlastizrady. Ministr vnitra i vláda řízená Milošem Zemanem musí skončit

4. 5. 2021; www.ods.cz
Od samého začátku koalice SPOLU požadovala vysvětlení cesty ministra vnitra a v té době ještě ministra zahraničních věcí Jana Hamáčka do Ruska za pochybné. Nyní se ukazuje, že měl ministr vnitra v plánu zobchodovat dva lidské životy, miliardové škody a teroristický čin spáchaný ruskými agenty ve Vrběticích za neschválenou vakcínu. Zástupci koalice SPOLU považují toto jednání za vlastizrádné a vyzývají Jana Hamáčka k rezignaci. Tato vláda řízená Milošem Zemanem rozhodně nemá důvěru koalice SPOLU a musí požádat o důvěru v Poslanecké sněmovně.

02.05.2021

Otázky Václava Moravce: Problém vládnutí

2. 5. 2021; ČT24
Hostem nedělního diskusního pořadu České televize Otázky Václava Moravce byl předseda poslaneckého klubu a první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.
 

30.04.2021

Návštěva restaurace v Klecanech

29. 4. 2021
První lockdown zvládnul. Loni na jaře prodával pan Filip ve své restauraci přes okýnko, na uživení to stačilo, tak stát o pomoc ani nežádal. Pak to ale bylo horší. Tak si podal žádost o podporu, aby udržel zaměstnance, ale ani po dvou měsících peníze nepřišly. 
rss Novinky můžete odebírat přes RSS.