Aktuality

31.05.2021

Návštěva předsedů koalice SPOLU v Moravskoslezském kraji

31. 5. 2021
Dnes náš kraj navštívili předsedové všech tří stran koalice SPOLU - Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a Marian Jurečka (KDU-ČSL). Po celý den je na mnoha místech našeho regionu doprovázela první trojka kandidátů Moravskoslezského kraje do říjnových voleb - společně se mnou Pavla Golasowská (KDU-ČSL) a Jan Koloničný (TOP 09).

25.05.2021

Babišovi došli kandidáti na ministra zdravotnictví. Schůzi o vyslovení nedůvěry vyvoláme

25. 5. 2021; Radiožurnál
Hostem Tomáše Pancíře ve Dvaceti minutách Radiožurnálu byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

  

19.05.2021

Televizní noviny: Volební koalice SPOLU zahájila boj o Sněmovnu

19. 5. 2021; TV NOVA
Hostem hlavní zpravodajské relace TV Nova Televizní noviny byl v živém vstupu předseda poslaneckého klubu a první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.

  

19.05.2021

Koalice SPOLU zahájila kampaň a odzvonila éře populismu, drancování veřejných financí a úpadku morálky

19. 5. 2021
Koalice SPOLU dnes zahájila kampaň před sněmovními volbami. Na Moravském náměstí v Brně jsme společně symbolicky odzvonili éře populismu, drancování veřejných financí a úpadku morálky.

10.05.2021

Události, komentáře: Pootevřené Česko

10. 5. 2021; ČT24
Před obchody stály fronty, lidé chodili venku bez roušek. A někteří posedávali u restaurací, i když zahrádky se chystá vláda teprve povolit. Do jaké míry se dodržují zákazy? Neriskujeme zbytečně? Téma Událostí, komentářů ČT24 pro předsedu poslaneckého klubu a prvního místopředsedu ODS Zbyňka Stanjuru a místopředsedu ČSSD Jiřího Běhounka.

04.05.2021

SPOLU: Jednání Jana Hamáčka má rysy vlastizrady. Ministr vnitra i vláda řízená Milošem Zemanem musí skončit

4. 5. 2021; www.ods.cz
Od samého začátku koalice SPOLU požadovala vysvětlení cesty ministra vnitra a v té době ještě ministra zahraničních věcí Jana Hamáčka do Ruska za pochybné. Nyní se ukazuje, že měl ministr vnitra v plánu zobchodovat dva lidské životy, miliardové škody a teroristický čin spáchaný ruskými agenty ve Vrběticích za neschválenou vakcínu. Zástupci koalice SPOLU považují toto jednání za vlastizrádné a vyzývají Jana Hamáčka k rezignaci. Tato vláda řízená Milošem Zemanem rozhodně nemá důvěru koalice SPOLU a musí požádat o důvěru v Poslanecké sněmovně.

02.05.2021

Otázky Václava Moravce: Problém vládnutí

2. 5. 2021; ČT24
Hostem nedělního diskusního pořadu České televize Otázky Václava Moravce byl předseda poslaneckého klubu a první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.
 

16.04.2021

ODS: V případě exekucí hlasujeme v zájmu starostů a obcí

16. 4. 2021; www.ods.cz
Teritorialita exekutorů podle Svazu měst a obcí ohrozí možnosti vymáhání pohledávek, proto se občanští demokraté rozhodli starosty podpořit a hlasovat v souladu s dopisem, který SMOČR poslancům rozeslal a před teritorialitou varuje. ODS podpořila také návrhy na veřejnoprávní ‚milostivé léto‘, humanizaci mobiliárních exekucí i urychlené ukončení části bagatelních exekucí za pomoci státního rozpočtu.

11.04.2021

Potřebujete vyprázdnit sklady nekvalitních testů, vmetl Stanjura Havlíčkovi kvůli dětem

11. 4. 2021; CNN Prima News
Vláda testuje děti antigenními testy dvakrát týdně, protože potřebuje vyprázdnit sklady, prohlásil v nedělní Partii televize CNN Prima NEWS předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura. Vadí mu, že děti si budou muset strkat štětičky do nosu dvakrát týdně, přičemž podle něj existují varianty, aby testování proběhlo příjemnějšími PCR testy.

08.04.2021

Události, komentáře speciál: Půl roku do voleb

8. 4. 2021; ČT24
Jedním z důležitých témat nadcházejících voleb do Poslanecké sněmovny bude epidemie covidu-19. Zatímco zástupci vládních stran ji považují za obstojně zvládnutou, opozice vytýká především nekoncepční plánování a řízení nebo nejasné odvolání ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO). Politici se ale v předvolebním speciálu Událostí, komentářů shodují, že zásadní bude nastartovat ekonomiku a vyřešit zvyšující se zadlužení státu. Hostem předvolebního speciálu České televize byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.
rss Novinky můžete odebírat přes RSS.