Aktuality

08.06.2021

GARNEA zemědělská technika: Provázat školy více s praxí je jedním z našich cílů!

8. 6. 2021
Pan Vašek zaměstnává přibližně 60 lidí, funguji na rodinné bázi, lidé tu pracují dlouhodobě. Prodávají a servisují zemědělskou techniku. Těžko ale hledá nové zaměstnance: přál by si, aby učiliště byla více propojena s praxí. Nabízejí stipendia, přesto technické vzdělání chybí. Provázat školy více s praxí je jedním z našich cílů.

08.06.2021

HSC Centrum v Plané nad Lužnicí: Musíme podporovat malé a střední podnikání

8. 6. 2021
Pan Josef vybudoval poctivě firmu, která montuje a vyrábí na auta. Vadí mu, že levice pořád označuje zaměstnavatele za podvodníky. Já říkám, že socialisté pořád žijí v 19. století a šíří lži o ´zlých kapitalistech´. Přitom bychom se měli snažit malé a střední podnikání podporovat.

08.06.2021

Štičí líheň Esox: Dotace jsou nastaveny ve prospěch velkých holdingů. To musíme změnit!

8. 6. 2021
Pan Oldřich provozuje v Táboře rybářskou firmu Esox. Na rozdíl od zemědělců mají mnohem menší dotace – přestože péče o rybník je velmi drahá. Přitom je u nás 45 000 hektarů rybníků. Opět se ukazuje, že dotace nejsou nastaveny férově, často se peníze dostávají k velkým holdingům, které je nepotřebují a ti malí ostrouhají. To musíme změnit.

02.06.2021

Koalice SPOLU vydává program Dáme Česko dohromady formou podcastu

2. 6. 2021; www.ods.cz  
Koalice SPOLU vydala dokument Dáme Česko dohromady formou podcastu. Středopravicové uskupení tak jde naproti těm, kteří preferují mluvené slovo, nebo prostě nemají tolik času, aby si stihli přečíst celý volební program.

01.06.2021

Národní dotace jsou nespravedlivý byznys. Začneme je škrtat

1. 6. 2021; Hospodářské noviny
Výdaje musí růst pomaleji než příjmy, to je jediná cesta, jak rozevřené nůžky státního rozpočtu zase zavírat k sobě, prohlašuje Zbyněk Stanjura. Pokud bude po říjnových volbách novou vládu skládat koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, právě on se ujme ministerstva financí. Zásadně odmítají zvyšovat daně, slibují vyšší platy pro učitele, daňové prázdniny pro rodiny i vyšší vdovské důchody. I přesto koalice SPOLU tvrdí, že se jí podaří výrazně srazit nynější obří schodek státního rozpočtu.

01.06.2021

SPOLU pomůže před volbami známý komik Petr Čtvrtníček

1. 6. 2021; www.ods.cz
Koalice SPOLU odlehčí kampaň před sněmovními volbami sérií spotů, které připravuje známý komik a režisér Petr Čtvrtníček. Čtvrtníček bude v satirických klipech vystupovat jako psychiatr Zikmund Freund a v jeho ordinaci se vystřídá řada skutečných i fiktivních postav v pozici „pacientů“, prvním z nich je dvojník premiéra Andreje Babiše. S doktorem Freundem se budou diváci setkávat pravidelně každý týden na sociálních sítích koalice SPOLU. Série komických scének bude reagovat na aktuální dění.

31.05.2021

Návštěva předsedů koalice SPOLU v Moravskoslezském kraji

31. 5. 2021
Dnes náš kraj navštívili předsedové všech tří stran koalice SPOLU - Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a Marian Jurečka (KDU-ČSL). Po celý den je na mnoha místech našeho regionu doprovázela první trojka kandidátů Moravskoslezského kraje do říjnových voleb - společně se mnou Pavla Golasowská (KDU-ČSL) a Jan Koloničný (TOP 09).

28.05.2021

Návštěva obchůdku s rybářskými potřebami v Jičíně

28. 5. 2021
Dělá prodavače, ředitele, uklízečku, zásobovače i marketéra. Pan Miřetínský je typický živnostník z Jičína. Ve svém obchůdku prodává rybářské potřeby, ale provozuje zde i hodinářství a zlatnictví. Měl strach, že bychom šli po volbách do koalice s Babišem. V koalici SPOLU jsme se ale domluvili, že nikdo z koalice SPOLU půjdeme všichni do vlády, nebo do opozice. A do vlády jedině bez Babiše!

28.05.2021

Uffo dobře znají nejenom obyvatelé Trutnova, ale i lidé z celého regionu

28. 5. 2021
Uffo dobře znají nejenom obyvatelé Trutnova, ale i lidé z celého regionu. Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas je multifunkční kulturní zařízení, které ve městě vybudoval úspěšný starosta Ivan Adamec. I díky této stavbě město žije a lidé jsou tady spokojení. Jsem rád, že mě Ivan pozval na návštěvu, rád jsem se podíval, jak se městu daří.

28.05.2021

Návštěva u paní účetní ve Vrchlabí: Stát tu musí být pro lidi a pomáhat jim!

28. 5. 2021
Paní účetní Jiřina Škodová přesně ani už neví, jaké všechny předpisy musí dodržovat. Tolik je různých nařízení. Když přijde kontrola, vždy může najít nějakou chybu. Chceme to otočit: aby tu stát byl pro lidi, pomáhal jim.

  

rss Novinky můžete odebírat přes RSS.