Aktuality

14.09.2021

Výjezdy kandidátů v Moravskoslezském kraji

14. 9. 2021
V rámci volební kampaně objíždíme společně s kandidáty za koalici SPOLU postupně všechny obce našeho kraje. V minulém týdnu jsem strávil 2 dny v mých oblíbených Jeseníkách, na Krnovsku a Bruntálsku. Zejména Karlova Studánka byla, jako ostatně vždy, úchvatná. Domů jsem z ní přivezl čerstvé borůvky a tradiční lázeňské opatky. Těší mě, že jsem na těchto cestách potkal řadu sympatických lidí, navštívil krásná místa našeho kraje a zažil zajímavé diskuse.

13.09.2021

ČSSD na konci sil chce poslat zemi do ještě větších problémů

13. 9. 2021; www.ods.cz
Plošné navyšování platů všem státním zaměstnancům, které navrhuje ČSSD, je podle prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury socialistický nesmysl, který může významně zhoršit rozpočtové problémy, do kterých Českou republiku zatáhla vláda ANO a ČSSD.

11.09.2021

XI. Otické zelné slavnosti

11. 9. 2021
Sláva zelí! Pod vedením starosty Vladimíra Tancíka obec Otice v těsném sousedství Opavy jen kvete. Velký podíl na tom ale mají také místní spolky, firmy a samozřejmě občané. Přeji všem otickým u příležitosti jejich letošního výročí 660 let od vzniku obce mnoho úspěchů v jejich usilovné práci a ať se dál rozvíjí do krásy!

11.09.2021

Door to door kampaň v Bolaticích

11. 9. 2021
V rámci „door to door“ kampaně koalice SPOLU jsme ve slunečnou zářijovou sobotu po celé republice zamířili blíže k lidem. Já jsem se od dveří ke dveřím vydal společně se senátorem Herbertem Paverou do Bolatic, kde je pan senátor zároveň oblíbeným starostou. Děkuji za všechna milá setkání v Bolaticích.

08.09.2021

E15: Předvolební debata kandidátů na ministra financí: Kdyby jako vláda hospodařila rodina, už je v exekuci

8. 9. 2021; E15
Pandemie covidu stále úplně neustupuje. I přes jistá oživení se globální ekonomiky i nadále oklepávají z rány, kterou jim nemoc způsobila. Je to i případ té české. Jak se změní po odeznění pandemie? O tom diskutovali v předvolební debatě deníku E15 současná ministryně financí Alena Schillerová a opoziční kandidáti na její post – první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura a Věslav Michalik ze STAN.

04.09.2021

Zrušíme dotace podnikatelům a úřednická místa

4. 9. 2021; Echo24.cz
Zredukovat počet úřednických míst a výrazně osekat výdaje plánuje 1. místopředseda ODS a předseda centrálního volebního štábu koalice SPOLU Zbyněk Stanjura v případě, že by jeho strana uspěla ve volbách. Politik, o němž se hovoří jako o kandidátovi koalice SPOLU na ministra financí, také varuje před vysokým zadlužením ČR, jako reálné vidí riziko...

02.09.2021

DVTV Volební debata: Ekonomika a finance

2. 9. 2021; DVTV
Co politici udělají s rekordním schodkem státního rozpočtu? Jak zabrání dluhové brzdě? A budou zvyšovat daně? Téma DVTV Roadshow v Brně pro předsedu poslaneckého klubu a prvního místopředsedu ODS Zbyňka Stanjuru.

01.09.2021

CNN Prima News: Nechme peníze lidem a firmám. Určitě nemůžeme vyrovnávat schodek státního rozpočtu tím, že budeme vytahovat více peněz z jejich peněženek

1. 9. 2021; CNN Prima News
Česko se pomalu vzpamatovává z koronavirové krize, která pořádně provětrala státní kasu. Opozice za to vládu dlouhodobě kritizuje. Poslanec hnutí ANO Jan Řehounek má za to, že manko by se dalo odmazat za sedm let. Podle exministra Zbyňka Stanjury (ODS) je to však málo a poukazuje na prostor k většímu šetření. Politici se o tom přeli v pořadu ...

31.08.2021

Privatizujme část České pošty i drah

31. 8. 2021; E15
V možné příští vládě by se ODS mohla pokusit alespoň o částečnou privatizaci České pošty a Českých drah. Tvrdí to první místopředseda strany a její kandidát na ministra financí Zbyněk Stanjura. „Česká pošta by mohla být akciová společnost kótovaná na burze a nějaké procento by se mohlo prodat. Stát by si tam nechal většinu. Je to i model, který ...
rss Novinky můžete odebírat přes RSS.