Z médií

Vládní koalice odmítla návrh ODS na plošné snížení DPH

9. února 2016 / Nezařazené

Poslanci vládní koalice společně odmítli plošné snížení DPH na 14 a 19 %. Oproti populistickým návrhům některých vládních představitelů by tento návrh znamenal snížení cen u většiny zboží a služeb. Rozhodnutí koalice je nepochopitelné zejména z důvodu, že toto minulé zvýšení DPH neustále kritizují. Ačkoli zvýšené sazby DPH měly skončit na konci roku 2015, vláda se je rozhodla ponechat ve zvýšené výši na trvalo. Znovu se ukazuje, že vláda nemá žádnou koncepci zjednodušování daňového systému a pouze se soustředila na prosazování „pivního populismu“.   ODS dlouhodobě prosazuje jednotnou 15 % sazbu DPH, která by zjednodušila výběr a zpřehlednila daňový systém. Současný návrh respektuje zájem vlády na 3 sazbách DPH, pouze snižuje jejich výši.

Poslanci vládní koalice společně odmítli plošné snížení DPH na 14 a 19 %. Oproti populistickým návrhům některých vládních představitelů by tento návrh znamenal snížení cen u většiny zboží a služeb. Rozhodnutí koalice je nepochopitelné zejména z důvodu, že toto minulé zvýšení DPH neustále kritizují. Ačkoli zvýšené sazby DPH měly skončit na konci roku 2015, vláda se je rozhodla ponechat ve zvýšené výši na trvalo.

Znovu se ukazuje, že vláda nemá žádnou koncepci zjednodušování daňového systému a pouze se soustředila na prosazování „pivního populismu“.

 

ODS dlouhodobě prosazuje jednotnou 15 % sazbu DPH, která by zjednodušila výběr a zpřehlednila daňový systém. Současný návrh respektuje zájem vlády na 3 sazbách DPH, pouze snižuje jejich výši.

štítky: # #