V čele moravskoslezské ODS opět stanul ministr Stanjura

22.4.2013; ČTK

Ostrava - Předsedou Regionálního sdružení ODS v Moravskoslezském kraji se znovu stal současný šéf a ministr dopravy Zbyněk Stanjura, který při volbě neměl protikandidáta.

V pondělí tak rozhodli delegáti regionálního sněmu strany v Ostravě. Stanjuru podpořilo 62 z 68 delegátů.

Stanjura novinářům řekl, že za hlavní úkol považuje, aby strana v příštím roce uspěla ve volbách. "Za klíčové pro budoucnost ODS považuji komunální volby příští rok tak, abychom minimálně obhájili pozice z roku 2010," uvedl Stanjura. Dodal, že stojí o dobrý výsledek i v parlamentních volbách.
Vysoká podpora

"Nicméně jsme dvě funkční období vládnoucí strana, a když se podíváte na západ od nás, tak prostě ty velké strany se střídají v koalici a v opozici, takže i kdybychom náhodou skončili v opozici, tak to pro budoucnost ODS nic neznamená," řekl Stanjura. Domnívá se, že je schopen vedení regionálního sdružení zvládat i přesto, že je zároveň poslancem a ministrem.

Stanjura svůj mandát vnímá jako silný. "Je to vysoká podpora, moc si jí cením. Možná je to i tím, že jsem změnil působiště. Roky jsem působil v regionu a v červnu 2010 jsem odešel do Prahy, kde začínáte od začátku. Tak možná to, že jsem se dokázal prosadit," uvedl.

Stanjura před sněmem získal nominace občanských demokratů z Ostravy, Frýdecko-Místecka a Bruntálska. Ostatní oblastní sněmy na předsedu nenavrhly nikoho.

Delegáti regionálního sněmu v krajském městě rozhodují nejen o budoucí podobě moravskoslezské regionální rady, ale i o regionální kontrolní a revizní komisi a regionálním smírčím výboru.

Regionální rada bude nově sedmnáctičlenná. Kromě předsedy si moravskoslezská ODS zvolí také šest místopředsedů a deset členů regionální rady. Dosud byli místopředsedové pouze čtyři. ODS má v regionu 2100 členů, o rok dříve jich bylo asi o 350 až 400 více. Stanjura to nepovažuje za výrazný propad.

"Lituju každého, který byl v ODS dlouho, a který odešel, protože je třeba zklamaný z toho, jak to funguje v jeho místě, v jeho oblasti nebo jeho regionu. Pak odešli někteří, kteří moc aktivní nebyli, těch zase tolik nelituju," doplnil Stanjura.

« zpět na přehled