Seznam.cz: Názory Václava Klause ml. jsou v ODS minoritní. V dalších volbách levicovo-komunistickou vládu Babiše porazíme, říká Stanjura

7. 12. 2018; Seznam.cz
  
V komunálních volbách jsme porazili soupeře na hlavu. Z hnutí ANO se stalo levicovo-populistické uskupení, které se opírá o hlasy komunistů. Vládu s Babišem si nedokážu představit nejenom kvůli jeho kauzám, ale hlavně z programových důvodů, říká předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.
  
Umím si v budoucnosti představit koalici s Piráty. Když se podíváme do průzkumů, tak jsme na tom nejlépe mezi vysokoškoláky. Naši voliči jsou aktivní lidé bez ohledu na věk. Chtějí se aktivně postavit k životu, jsou to lidé, kteří věří sami sobě a své rodině. Věří našim principům a svoboda je pro ně na prvním místě, říká Zbyněk Stanjura o posledních volebních modelech a nárůstu preferencí pro ODS a Piráty. Konkurence prý stranu motivuje k lepším výkonům a komunikaci s voliči.
  
Naši političtí soupeři se snaží naše voliče a veřejnost zmást. Naši republiku do EU a NATO přivedla ODS. Já si myslím, že pan kolega Zahradil je zdravý kritik Evropské unie, říká jasně, že pro Českou republiku neexistuje žádná jiná alternativa. Názory pana Václava Klause ml. jsou ve straně vysoce minoritní. Píšou o něm média a novináři, ale tyto názory jdou proti oficiální linii strany, odmítá Stanjura názor, že ODS je proti Evropské unii.
  
Jak by se měla Poslanecká sněmovna postavit k nedávné zprávě BIS? Je důvod zřídit zvláštní vyšetřovací komisi? Kdo je dnes volič ODS a nemá strana až příliš názorových proudů? 
  
Na celý rozhovor se můžete podívat zde.

« zpět na přehled