Nový dopravce může přinést desítky pracovních míst

25.5. 2013; Olomoucký deník

Olomoucký kraj – Jednání s RegioJetem o železniční trati Ostrava – Opava – Krnov – Olomouc směřují k dohodě, hlásí ministerstvo dopravy. Nyní se společností upřesňuje podmínky smlouvy, první žluté vlaky by měly na lince R27 vyjet na konci příštího roku. Pokud se tak stane, devadesát lidí z Moravy a Slezska dostane u dopravce práci.
S RegioJetem začalo ministerstvo jednat poté, co z formálních důvodů zrušilo výběrové řízení na provozovatele trati. Podle ministra dopravy Zbyňka Stanjury je záměr jeho úřadu pokračovat v liberalizaci železniční dopravy jasný. „Společnost RegioJet nebyla vybrána náhodně, ani účelově. Kdyby soutěž nemusela být zrušena, RegioJet by se stal vítězem, protože nabídl nejnižší cenu a splnil všechny požadavky. České dráhy se soutěže nezúčastnily,“ řekl Stanjura.
Strany teď dojednávají detaily. „Zatím by se jednalo o jakousi dohodu o spolupráci. Stanovili bychom si pravidla, za jakých by společnost Regio­ Jet na trase mezi Olomoucí a Ostravou operovala. V zásadě by to bylo ve stejném režimu, jaký byl předmětem výběrového řízení,“ uvedl k předběžným dohodám obchodní ředitel RegioJet Jiří Schmidt.
Standardní smlouvu s ministerstvem bude moct Regio­ Jet podepsat po uplynutí jednoho roku, aby byly splněny všechny právní kroky.
Pokud k podpisu dojde, společnost plánuje nabrat přibližně devadesát nových zaměstnanců od Olomouce až po Krnov. Ministerstvo dopravy nyní připravuje vypsání dalších soutěží.


« zpět na přehled