Cesta z Olomouce do Krnova: 61 Kč. Žluté vlaky tasí levnější jízdné

10.4. 2013; MF Dnes, ČTK

OLOMOUCKÝ KRAJ - Soukromý dopravce RegioJet podnikatele Radima Jančury hodlá snížit jízdné na trati mezi Ostravou a Olomoucí přes Krnov na polovinu proti konkurenčním Českým drahám, které dopravu na trase zajišťují nyní. Za obyčejnou jízdenku mezi Olomoucí a Krnovem by tak cestující měl zaplatit 61 korun, za cestu z Olomouce do Bruntálu 46 a z Opavy do OstravySvinova 22 korun.
O přidělení zakázky žlutým vlakům na patnáctiletý provoz na této trati, která má být zároveň pilotním projektem pro liberalizaci dalších železnic, rozhodl koncem března ministr dopravy Zbyněk Stanjura. RegioJet tehdy zůstal jediným zájemcem ve výběrovém řízení, jenž vypsalo ministerstvo a který poté muselo zrušit kvůli vyloučení druhého uchazeče – společnosti Arriva.
„Pokud by k vyloučení Arrivy kvůli administrativnímu pochybení nedošlo, RegioJet by výběrové řízení vyhrál,“ zdůvodnil rozhodnutí Stanjura. Dodal, že přidělení zakázky firmě umožní stihnout termín zahájení provozu v prosinci 2014. Kromě cen, které odpovídají polovině ceny obyčejného jízdného Drah, dopravce slíbil zachování celé řady slev.

« zpět na přehled