Články a rozhovory

Zbyněk Stanjura: Uložme srnkám povinnost nosit reflexní vesty

Jestli někdo stále věřil, že strana ANO je pravicová, vyjádření ministra dopravy Prachaře musí každého vrátit do reality. Skutečná pravicová strana by nenavrhla nesmysl, jakým je povinné reflexní oblečení pro chodce.

Události komentáře: Fiskální pakt

24. 3. 2014; ČT24
V pondělí 24. března byl Zbyněk Stanjura hostem pořadu Události, komentáře na ČT24 k záměru vlády přijmout fiskální pakt.

Zbyněk Stanjura: Zbytečné vládní výbory

18. 3. 2014; Právo
Stará politická poučka praví: "Když si nevíš rady nebo problém nechceš řešit, vytvoř komisi či výbor. Voliči možná uvěří, že plníš svůj program." Přesně v duchu této byrokratické tradice B. Sobotka a A. Babiš ustavili dva zbytečné vládní výbory.

Zbyněk Stanjura: Problémem nejsou mzdy, ale zbytečná byrokracie

17. 3. 2014; Hospodářské noviny
Koalice výměnou za jmenování vlády schválila v prvním čtení zákon o státních úřednících. Teď přechází ze strany na stranu a neví, co si s ním počít. Projednávaný zákon má totiž úplně jiný obsah než jimi vysněný výsledný tvar zákona.

Jednání Valné hromady Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57

Zbyněk Stanjura se třináctého března v Opavě zúčastnil jednání valné hromady Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57. Na tomto jednání byly mimo jiné projednány zprávy o hospodaření a činnosti Sdružení za rok 2013, návrh rozpočtu, či další plán činnosti na letošní rok.

Otázky Václava Moravce: Osud výběru mýta a vysoké ceny za dálnice

9. 3. 2014; ČT24

Hostem nedělního diskusního pořadu ČT byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. Předmětem diskuse byl rezort dopravy.

Zbyněk Stanjura: Vyjádření k liberalizaci železnice

Rozhodnutí nového ministra dopravy Antonína Prachaře z ANO nevyhlašovat výběrové řízení na provozovatele železniční dopravy jde proti občanům a cestujícím. Je to právě konkurence, která tlačí na zvyšování komfortu cestujících a na snižování cen.

Ozvěny dne: Koalice Sobotkovi důvěru dá. Je to levicová vláda, zdůvodňuje ODS svůj opačný postoj

17. 2. 2014; Radiožurnál

Hostem diskusního pořadu ČRo byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Události komentáře: Rekordní nezaměstnanost

10. 2. 2014; ČT24
Zbyněk Stanjura byl v České televizi hostem pořadu Události, komentáře. Hlavním tématem byla tentokrát současná rekordní nezaměstnanost.

Obce budou moci rozhodnout o sběrnách kovů na svém území. Návrh předkládají senátoři ODS

(www.ods.cz)
Obecní zastupitelé by měli mít možnost rozhodnout, kde může na území jejich obce stát sběrna kovů a kdy smí mít otevřeno. Takovou pravomoc chce obecním zastupitelstvům dát skupina senátorů vedená Jaroslavem Zemanem, senátorem za ODS a starostou Albrechtic v Libereckém kraji. Návrh zákona už v Senátu prošel prvním čtením.