Články a rozhovory

Zbyněk Stanjura: Zbytečné vládní výbory

18. 3. 2014; Právo
Stará politická poučka praví: "Když si nevíš rady nebo problém nechceš řešit, vytvoř komisi či výbor. Voliči možná uvěří, že plníš svůj program." Přesně v duchu této byrokratické tradice B. Sobotka a A. Babiš ustavili dva zbytečné vládní výbory.

Zbyněk Stanjura: Problémem nejsou mzdy, ale zbytečná byrokracie

17. 3. 2014; Hospodářské noviny
Koalice výměnou za jmenování vlády schválila v prvním čtení zákon o státních úřednících. Teď přechází ze strany na stranu a neví, co si s ním počít. Projednávaný zákon má totiž úplně jiný obsah než jimi vysněný výsledný tvar zákona.

Jednání Valné hromady Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57

Zbyněk Stanjura se třináctého března v Opavě zúčastnil jednání valné hromady Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57. Na tomto jednání byly mimo jiné projednány zprávy o hospodaření a činnosti Sdružení za rok 2013, návrh rozpočtu, či další plán činnosti na letošní rok.

Otázky Václava Moravce: Osud výběru mýta a vysoké ceny za dálnice

9. 3. 2014; ČT24

Hostem nedělního diskusního pořadu ČT byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. Předmětem diskuse byl rezort dopravy.

Zbyněk Stanjura: Vyjádření k liberalizaci železnice

Rozhodnutí nového ministra dopravy Antonína Prachaře z ANO nevyhlašovat výběrové řízení na provozovatele železniční dopravy jde proti občanům a cestujícím. Je to právě konkurence, která tlačí na zvyšování komfortu cestujících a na snižování cen.

Ozvěny dne: Koalice Sobotkovi důvěru dá. Je to levicová vláda, zdůvodňuje ODS svůj opačný postoj

17. 2. 2014; Radiožurnál

Hostem diskusního pořadu ČRo byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Události komentáře: Rekordní nezaměstnanost

10. 2. 2014; ČT24
Zbyněk Stanjura byl v České televizi hostem pořadu Události, komentáře. Hlavním tématem byla tentokrát současná rekordní nezaměstnanost.

Obce budou moci rozhodnout o sběrnách kovů na svém území. Návrh předkládají senátoři ODS

(www.ods.cz)
Obecní zastupitelé by měli mít možnost rozhodnout, kde může na území jejich obce stát sběrna kovů a kdy smí mít otevřeno. Takovou pravomoc chce obecním zastupitelstvům dát skupina senátorů vedená Jaroslavem Zemanem, senátorem za ODS a starostou Albrechtic v Libereckém kraji. Návrh zákona už v Senátu prošel prvním čtením.

Právo: Zbyněk Stanjura věří v obnovení důvěry

21. 1. 2014; Právo
Občanská demokratická strana stojí po víkendovém kongresu v Olomouci na prahu nové éry. Myslí si to alespoň šéf moravskoslezských občanských demokratů a předseda poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura.

Moravskoslezská ODS nominovala na předsedu strany Petra Fialu

13. 1. 2013; ČTK
V pondělí 13. ledna na regionálním sněmu nominovala Moravskoslezská ODS na předsedu strany prof. Petra Fialu. Volební kongres ODS se bude konat o víkendu 18. - 19. ledna v Olomouci.