Články a rozhovory

Projev Zbyňka Stanjury na 16. schůzi Poslanecké sněmovny

10. 9. 2014; www.psp.cz
Projev předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury na 16. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních, ve znění pozdějších předpisů.

Zbyněk Stanjura: Chceme zase vyhrávat volby a sestavovat vládu

6. 9. 2014; Deník
Rozhovor s předsedou poslaneckého klubu ODS Ing. Zbyňkem Stanjurou na aktuální témata těchto dnů.  

Právo: Zbyněk Stanjura - hlavní útočník ODS. Budoucí šéf?

18. 8. 2014; Právo

Po Miroslavu Kalouskovi další sžíravý lídr pravice ve Sněmovně. Tak mohla veřejnost vnímat Zbyňka Stanjuru (50), když se s TOP 09 v létě pustil do boje s vládní koalicí kvůli služebnímu zákonu.

Ozvěny dne: Shoda na znění služebního zákona

7. 8. 2014; ČRo, Radiožurnál
Hostem diskusního pořadu ČRo byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

NA HRANĚ S XAVEREM: Za vším hledej Andreje? Stanjura oznámkoval současnou vládu a promluvil o nebezpečí pro demokracii

3. 8. 2014; Parlamentní Listy
Luboš Xaver Veselý si tento týden povídal se Zbyňkem Stanjurou. Předseda poslanců ODS a bývalý ministr dopravy se podělil o své dojmy ze současné vlády, které by podle svých slov dal jako učitel něco mezi trojkou s minusem a čtyřkou. Za největší problém vidí omezení demokracie.

PRÁVO: Nejmenší vůli k dohodě o služebním zákonu má ministr Dienstbier

2. 8. 2014; Právo
Rozhovor s předsedou poslaneckého klubu ODS Zbyňkem Stanjurou na téma jednání o dohodě o služebním zákonu.

ČRo: Zbyněk Stanjura ve Dvaceti minutách Radiožurnálu

31. 7. 2014; ČRo - Radiožurnál
Po 4 měsících skončil ve vedení Ředitelství silnic a dálnic generální ředitel Jan Kubiš. Podle dostupných informací jsou za jeho odchodem neshody s ministrem dopravy. Po Kubišovi nastoupila na jeho post pravděpodobně dočasně bývalá manažerka Ředitelství silnic a dálnic a také společnosti Agrofert Soňa Křítková. Ta je za poslední rok už pátým člověkem, který v čele klíčové státní organizace zkouší štěstí. Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byl Zbyněk Stanjura, předseda poslaneckého klubu ODS a bývalý ministr dopravy.

Události, komentáře: Zmatky ve sněmovně

23. 7. 2014; ČT24
Hostem komentovaných událostí ČT24 byl k tématu právě schváleného snížení spotřební daně předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Události, komentáře: Služební zákon

15. 7. 2014; ČT24
Služební zákon – nejsledovanější bod programu mimořádné schůze sněmovny. Hostem pořadu Události, komentáře byli ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, předseda Legislativní rady vlády Jiří Dienstbier /ČSSD/, místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík /TOP 09/ a předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Zbyněk Stanjura: Jak udržet premiéra v nevědomosti

10. 7. 2014; www.ods.cz
Snaha ministra dopravy Antonína Prachaře (ANO) udržet premiéra Sobotku co nejvíce mimo samotný rezort (návštěva Galilea a Kapsche) je pochopitelná. Kdyby měl premiér více času, bezpochyby by i on zjistil, že Antonín Prachař svou současnou roli nezvládá.