Skandální odvolání úspěšného ředitele

12.10.2012

Dne 1. října 2012 překvapivě odvolalo představenstvo Městského dopravního podniku Opava ředitele Ing. Hynka Woitka. Zdůvodnění tohoto kroku je mimořádně nepřesvědčivé. Podle vyjádření pana Halátka (náměstka primátora, zvolen za SOS pro Opavu ): “Pan Woitek byl jeden z nejlepších ředitelů MDPO v naší zemi. Po dvanácti letech z něho vybudoval jeden z nejmodernějších podniků u nás“.

Je smutným faktem, že tento člověk, veřejně chválící ředitele, hlasoval pro jeho odvolání.

Ředitel Woitek vedl opavský dopravní podnik od roku 2000 se skvělými výsledky. Naprosto skandální je proto jeho okamžité propuštění, potupné vyvedení z podniku a zákaz vstupu na pracoviště. To je odměna za 12 let věrných služeb městu. Takto arogantně se zachovalo představenstvo společnosti složené ze zástupců fanklubu paní Brady (dříve SOS pro Opavu) a jejich koaličních partnerů z ČSSD.

Jediným vysvětlením odvolání úspěšného manažera je v tomto kontextu snaha odstranit nepohodlného člověka a snaha nahradit jej poslušným a stranickým kandidátem. 

V minulých dnech obdrželi všichni zastupitelé města Opavy vyjádření bývalého ředitele, které obsahuje mimořádně závažné okolnosti odvolání a informace o podivných výběrových řízeních v režii členů představenstva.

V pondělí 15. října 2012 zasedne valná hromada Městského dopravního podniku. Opavská ODS vyzývá primátora a radu města ke svolání mimořádného zastupitelstva, které se bude situací v MDPO zabývat.

Žádáme:

-  zveřejnění analýzy, která byla účelově použita pro odvolání

-  informace o všech zakázkách, na které upozorňuje ředitel Woitek

-  informace o stavu vyjednávání s dodavatelem odbavovacího systému

-  podrobný výsledek hospodaření dopravního podniku k 30. září, aby bylo jasno, v jakém stavu ředitel Woitek podnik zanechal

Opavská ODS je přesvědčena, že veřejná doprava občanů není a nemůže být hračkou v rukou nezodpovědných politiků.

V Opavě 12. října 2012

Ing. Zbyněk Stanjura
předseda opavské ODS

Prohlášení odvolaného ředitele MDPO Hynka Woitka

« zpět na přehled