ODS preferuje koaliční dohodu na rozpočtovém určení daní

22.11.2011

„Pro ODS jsou klíčová pravidla koaliční spolupráce definovaná v koaliční smlouvě. Vlastní legislativní iniciativu poslancům TOP 09 neupíráme, nicméně pokud svůj návrh předloží, nemohou požadovat naši podporu,“ komentuje informace o legislativní iniciativě poslanců TOP 09 předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura.

„Na uspořádání rozpočtového určení daní jsou v koalici různé názory, a je proto zapotřebí jednat o kompromisu. Nikoli za každou cenu prosazovat pouze jednu variantu, která vyhovuje jen jedné skupině starostů. ODS jednoznačně preferuje koaliční dohodu odpovídající koaliční smlouvě, tak abychom mohli o finální podobě zákona o rozpočtovém určení daní hlasovat v Poslanecké sněmovně v prvním kvartále příštího roku,“ vysvětluje Stanjura.

„Minulý týden jsem inicioval setkání předsedů koaličních poslaneckých klubů a stranických expertů. Z hlediska ODS to byl vstřícný krok k nalezení kompromisu přijatelného pro všechny strany koalice. Považuji za pozitivní, že v jednání budeme pokračovat i dnes,“ dodává Stanjura.

« zpět na přehled