• Jste zde:
  • Úvodní strana » 
  • Aktuality » 
  • ODS: Představujeme dokument „Opoziční principy – rozumná alternativa pro Česko“

ODS: Představujeme dokument „Opoziční principy – rozumná alternativa pro Česko“

10.07.2018

10. 7. 2018; www.ods.cz
  
ODS dnes u příležitosti blížícího se hlasování o důvěře vlády Andreje Babiše, Miloše Zemana, Jana Hamáčka a Vojtěcha Filipa představila dokument Opoziční principy ODS – rozumná alternativa pro Česko, v němž jsou definovány principy, podle nichž bude přistupovat k vznikající vládě Andreje Babiše.
  

  

„ODS považuje charakter vlády ANO a ČSSD s podporou KSČM za škodlivý a nemůže ji ze zásadních důvodů podpořit. Považujeme text programového prohlášení vlády za všeobecný, v podstatných oblastech za vágní a obecně za zcela neuspokojivý. Programové prohlášení se chce zavděčit všem, ale neobsahuje konkrétní kroky, které povedou Českou republiku směrem mezi nejbohatší a nejbezpečnější země Evropy a světa. I proto jsme dnes představili Opoziční principy ODS – rozumnou alternativu pro Česko,“ vysvětluje předseda ODS Petr Fiala.
 
„Česká republika bude mít poprvé od listopadu 1989 polokomunistickou vládu a ODS bude vůči této vládě vystupovat jako zásadní a tvrdá opozice. Jsme přesvědčeni, že každý den, kdy bude u moci vláda Miloše Zemana, Andreje Babiše, Vojtěcha Filipa a Jana Hamáčka, bude špatný pro naši zemi. Budeme usilovat o její dřívější konec. ODS nabízí občanům politickou, programovou a mocenskou alternativu,“ dodává Petr Fiala a upřesňuje postoje ODS:
 
ODS:
- nepodpoří žádný vládní návrh zákona, který zavádí (bez rušení a omezení předchozích) jakýkoli nový způsob kontroly státu nad občany, jakékoli nové pokuty a jakékoli nové sankce,
  
- nepodpoří žádný vládní návrh zákona, který zvyšuje administrativní zátěž pro malé a střední podnikatele a živnostníky,
  
- nepodpoří žádný vládní návrh zákona, který vyvolá nutnost vyššího počtu administrativních zaměstnanců státu nebo nových úkonů, které státní a veřejná administrativa vykonává,
  
- nepodpoří žádný vládní návrh zákona, který zvyšuje výdaje státního rozpočtu, bez současného snížení jiných výdajů,
  
- nepodpoří žádný návrh zákona o daňových a odvodových povinnostech, který by podstatným způsobem nesnižoval daně nebo odvody,
  
- nepodpoří žádný vládní návrh zákona, který by omezoval systém brzd a protiváh a nezávislost institucí, které jsou důležité pro existenci demokratického právního státu.
 
Na rozdíl od období vlády bez důvěry ODS již nebude automaticky podporovat vládu v otázkách zahraničněpolitických a bezpečnostních priorit České republiky, když si vláda sama nezajistí potřebnou většinu v PS.
 
Pokud vláda nedokáže získat tuto většinu, bude ODS připravena s vládou o těchto otázkách jednat za podmínek plnění některého důležitého programového cíle ODS.

dokument: ods_deklarace_2018.pdf

« zpět na přehled