Návštěva předsedů koalice SPOLU v Moravskoslezském kraji

31.05.2021

     
Dnes náš kraj navštívili předsedové všech tří stran koalice SPOLU - Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a Marian Jurečka (KDU-ČSL). Po celý den je na mnoha místech našeho regionu doprovázela první trojka kandidátů Moravskoslezského kraje do říjnových voleb - společně se mnou Pavla Golasowská (KDU-ČSL) a Jan Koloničný (TOP 09).
  
Mým milým úkolem bylo v Ostravě doprovázet předsedkyni TOP 09 Markétou Pekarovou Adamovou. Společně jsme se setkali s řádkou místních podnikatelů a živnostníků, na které těžce dolehla vládní opatření proti koronaviru.
  
Naše cesta začala v kavárně Bolt Tower v areálu Dolních Vítkovic schůzkou se zástupci Moravskoslezské asociace kulturního sektoru. Povídali jsme si hlavně o tom, jak kultura na Ostravsku zvládla uplynulý rok přežít a jak jí nejlépe pomoci opět zářit. V areálu Dolních Vítkovic se například pravidelně koná známý festival Colours of Ostrava. V letošním a loňském roce byl však bohužel z důvodu covidových omezení zrušen.
  
Dále jsme pokračovali do Centra PANT, kde jsme se setkali s majitelem kavárny a knihkupectví v jednom, panem Petrem Pánkem. Tento unikátní prostor je také místem pro komorní akce např. politické, cestovatelské či historické debaty a po dobu lockdownu byl uzavřen.
   
Designérský obchod s módou lokálních designérů Ty Identity byl další naší zastávkou a zároveň  setkáním s provozní obchodu paní Annou Grufíkovou. Nabídka zboží velmi zaujala zejména dámskou část naší skupiny J
  
Perné chvilky v době covidové si zažila také majitelka salónu Royal Opi, paní Barbora Škrobánek Bočková. Nyní je ráda, že konečně mohla opět nabídnout klientům své kvalitní služby z oblasti manikúry, pedikúry, masáží a kosmetiky.
  
Poslední společná návštěva nás zavedla do Hogo fogo bistra, které se nad vodou udrželo jen díky své vlastní aktivitě, výdejnímu okénku a rozvozu jídel, který zajišťoval sám spolumajitel bistra Petr Jonáš. Dnes konečně mohlo bistro kromě okénka a následně zahrádky otevřít i své stylové vnitřní prostory. Potěšením pro nás bylo, že se k nám k pozdnímu obědu přidal také senátor Herbert Pavera.

předchozínásledujícízpět na přehled

Salón Royal by OPI

Zvětšit

« zpět na přehled