Jižní obchvat je otevřený

31.08.2012

Otevřením východní části obchvatu okolo Opavy jsme udělali další krok, abychom odvedli alespoň část automobilové dopravy z přeplněného centra města, které někdy v dopravních špičkách téměř kolabuje. Centrum města nesmí sloužit jako autostráda, ale má být místem, kde se docela příjemně žije. Pro maximální úlevu ještě potřebuje Opava dvě místní stavby.

Východní část jižního obchvatu spojila na konci prázdnin výpadovku na Ostravu s výpadovkou na Hradec. Vede kolem Kylešovic, ale Kylešovice neruší. Řidiči projedou trasu několikanásobně rychleji, než kdyby museli projíždět přes střed Opavy a několik světlených křižovatek. Nová cesta je asi pět kilometrů dlouhá a stála okolo šesti set milionů korun. Většinu financí se podařilo získat z dotací Evropské unie.

Na radnici jsme se podíleli na přípravě zejména rozsáhlými výkupy pozemků za několik desítek milionů korun. Podařilo se nám úspěšně dojednat a vykoupit všechny plochy, které pro tuto část obchvatu byly nezbytné. Za to patří ještě jednou dík všem, kteří se na tom podíleli.

Nyní potřebuje město ještě dokončit druhou část jižního obchvatu, která bude ústit do směru na Bruntál a Krnov. Tuto část má na starosti Moravskoslezský kraj. Kromě ní je ještě důležité, aby stát zahájil práce na první části severního obchvatu. Průjezd aut kolem Kateřinek ve směru na Stříbrné jezero je značný a zatěžuje řadu lidí.
Dopravní problémy Opavy považuji za naprosto zásadní a budu se jim nadále ve sněmovně věnovat. Budu i nadále přesvědčovat ministerstvo dopravy i příslušné instituce, aby jim věnovali dostatečnou pozornost a dokončili je.


« zpět na přehled