Fialova jízda v Moravskoslezském kraji

02.09.2020

  
Ve středu 2. září 2020 jsem společně s lídrem naší kandidátky do krajského zastupitelstva Jakubem Unuckou doprovázel předsedu ODS Petra Fialu na jeho jízdě v Moravskoslezském kraji.
 
Návštěva začala v Pekárně Illík ve Lhotce u Bílovce. Antonín Illík začínal na šachtě, dnes má prosperující rodinnou pekárnu a dává práci dvěma stovkám lidí. Jeho pečivo je známé po celém Moravskoslezském kraji.
 
Ve Fryčovicích jsme se potkali s koaličními partnery z TOP 09 předsedkyní Markétou Pekarovou Adamovou a senátorem Herbertem Paverou na návštěvě rodinné farmy Kublák. Kublákovi hospodaří na více než 200 hektarech zemědělské půdy a produkují skvělé výrobky, které prodávají i v rodinné prodejně.
 
Úchvatný výhled na Lysou horu nás čekal ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde jsme ve strojírenské firmě Anaj setkali s místními podnikateli.
 
Na růžovém mostě přes řeku Olši v Českém Těšíně nás přivítal Stanislav Folwarczny, současný krajský náměstek pro školství, sport a mládež a představil nám úspěšný mezinárodní koncept Zahrady dvou břehů.
 
Naše cesta krajem pokračovala do Doubravy u Karviné. Radek Kaňa, úspěšný starosta Šilheřovic a pětka na naší kandidátce do krajských voleb, nám představil svůj konkrétní plán na revitalizaci postiženého Karvinska. Inspiroval se v Anglii, kde dlouho žil, projektem Eden - rekultivací bývalého dolu. Území postižené těžbou chce rekultivovat a současně zde vybudovat centrum biologického výzkumu. To je správná cesta!
 
Jen na krátkou návštěvu jsme nakoukli do galerie Zaza Radany Zapletalové. Je dobře, že na kandidátkách do krajských voleb máme vedle podnikatelů, studentů, učitelů, lékařů apod. také osobnosti, které pracují v kultuře a rozumí ji. Radana Zapletalová je jednou z nich.
 
Závěr celého dne patřil programové konferenci Moravskoslezské ODS.  

předchozínásledujícízpět na přehled

Rodinná farma Kublák, Fryčovice

Zvětšit

« zpět na přehled