• Jste zde:
  • Úvodní strana » 
  • Aktuality » 
  • ČSSD se snaží torpédovat potřebné reformy ústavní stížností, řešení palčivých problémů přitom nenabídla

ČSSD se snaží torpédovat potřebné reformy ústavní stížností, řešení palčivých problémů přitom nenabídla

05.01.2012

Dnes podala ČSSD ústavní stížnost na čtrnáct potřebných reformních zákonů. Stěžuje si, že neměla možnost zákony v parlamentu dostatečně rozebrat a okomentovat. Kdo si vzpomene na únavný šestidenní maratón, kdy se ve dne v noci všechny zákony projednávaly, kroutí hlavou.

Ústavní stížností na reformní zákony pokračuje sociální demokracie ve své negativistické politice, která útočí na nutné reformní kroky. Loňské obstrukce ve sněmovně ukázaly, že ČSSD nemá zájem řešit problémy naší země. Odmítá všechny potřebné reformní kroky, aniž by byla schopná přijít s vlastní alternativou.

Sérií nekonečných a nesmyslných vystoupení ve sněmovně projevili sociální demokraté vůli zcela ochromit zákonodárný proces až na několik měsíců. A to v době, kdy je nutné zákony měnit a upravovat, aby reagovaly na současnou situaci naší země. Je logické, že tento projev krajní politické nezodpovědnosti koaliční většina zareagovala a nelegitimní a nepřiměřené kroky ČSSD zastavila.

Využili jsme přitom jen ty obranné mechanismy, které jednací řád poslanecké sněmovny dává většině: sloučení rozpravy a stanovení limitu 20 minut pro vystoupení jednotlivého poslance. To je dostatečný čas, aby každý jednotlivý zákonodárce mohl vyjádřit vše podstatné. Poslanci ČSSD v předchozích dvaačtyřiceti rozpravách vystupovali neomezeně a měli dostatečnou možnost se vyjádřit. Jejich prefabrikovaná vystoupení během obstrukcí však nepřinesla do debaty o reformách nic nového.

« zpět na přehled