Aktuality

17.11.2013

Vzpomínkové setkání 17. listopadu 2013

V neděli 17. listopadu jsme si v Opavě na náměstí Slezského odboje připomněli památku obětí totalitních režimů. Památku těch, kteří bojovali proti nacistické okupaci v roce 1939 a těch, kteří se postavili komunistickému režimu v roce 1989.

14.11.2013

Diskusní setkání k aktuální situaci průmyslu v MSK

Svaz průmyslu a obchodu ČR zorganizoval 14. listopadu v hotelu Park Inn v Ostravě setkání poslanců MSK se zástupci svazu a členských firem v kraji. Poslancům zde byly představeny nejen problémy, se kterými se společnosti v odvětvích hutnictví, strojírenství, informačních technologií, automobilového průmyslu a energetiky potýkají, ale také ekonomický a sociální význam průmyslu pro náš kraj.

13.11.2013

Stanovisko ke schválení Dopravní sektorové strategie

Vláda na svém dnešním zasedání schválila dlouhodobě připravovanou koncepci rozvoje dopravní infrastruktury (Dopravní sektorová strategie, 2. fáze).

29.10.2013

Děkuji za vaši podporu

Děkuji za všechny hlasy pro ODS. Počet preferenčních hlasů mne potěšil, ale vyměnil bych je za další mandáty pro kolegy na naší kandidátce.

17.10.2013

Zbyněk Stanjura debatoval on-line

Zbyněk Stanjura odpovídal od čtvrtka 17. října do pondělka 21. října na dotazy voličů v předvolebních on-line chatech.

16.10.2013

Předvolební diskuze v České televizi

Zbyněk Stanjura debatoval s dalšími lídry politických stran v Moravskoslezském kraji. Divákům popsal hlavní myšlenky a ekonomické recepty, které by měly regionu výrazně pomoci.

16.10.2013

Zbyněk Stanjura: Nejdůležitější jsou pracovní místa!

Za největší problém Moravskoslezského kraje považuji vysokou nezaměstnanost. ODS přináší recepty, jak udržet stávající pracovní místa a vytvářet nová.

16.10.2013

Zbyněk Stanjura: Děti a senioři se musí cítit bezpečně

Nikdo, zejména naši senioři a děti, se nesmí na ulicích bát. Převedeme policisty z kanceláří na ulice. Snížíme administrativní povinnosti policistů, aby měli více času na boj s kriminalitou. Zavedeme do právního řádu zásadu „třikrát a dost“ u opakovaných přestupků, jako jsou drobné krádeže.

16.10.2013

Zbyněk Stanjura: Solidarita a soucit jsou konzervativní hodnoty

Solidarita a soucit jsou typické konzervativní, pravicové hodnoty. Musíme pečovat o ty, kteří se o sebe postarat nemohou, zajistit lidem důstojné stáří a kvalitní lékařskou péči. Vykážeme však ze sociální systému černé pasažéry, kteří solidaritu ostatních daňových poplatníků zneužívají.

15.10.2013

Budišov má nové dětské hřiště

Podařilo se mi prosadit v Nadaci ČEZ výstavbu nového dětského hřiště v Budišově nad Budišovkou.

rss Novinky můžete odebírat přes RSS.