Aktuality

16.09.2014

Vláda zvyšuje daně. ODS navrhne opak

Vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL se rozhodla razantně zvýšit daně. A to zejména pro zaměstnance. Před aktuálním jednáním Poslanecké sněmovny na to upozornila Občanská demokratická strana. Právě na této schůzi chce totiž vládní koalice přijmout změnu legislativy, která zabrání již dříve odsouhlasenému snížení daní. ODS je proti. A sama přichází s návrhem na snížení DPH.

14.09.2014

Otázky Václava Moravce, 14. 9. 2014

Ing. Zbyněk Stanjura, exministr dopravy, byl hostem diskusního pořadu Otázky Václava Moravce k tématům: rozpočet SFDI, stavební tendry, personální situace ŘSD, průběh rekonstrukce dálnice D1, termín dokončení dálnice D8, budoucnost mýtného systému či tendr na projektový management.

11.09.2014

Zbyněk Stanjura: Otevírání železničního trhu se odkládá

Plán levicové vlády a ministra dopravy Antonína Prachaře (ANO) odsunout otevírání železničního trhu považuji za krok poškozující jak daňové poplatníky, tak cestující využívající železniční dopravu.

11.08.2014

Ministr Prachař (ANO) rozdává zlaté padáky

Ministr Prachař předvádí buď neznalost nebo záměrnou manipulaci. Tvrdí, že bývalý generální ředitel ŘSD nedostane zlatý padák, ale jen zákonný nárok. Každý zaměstnanec (kromě ministra) ví, že když sám podá výpověď, nedostane žádné odstupné.

07.08.2014

ODS podpoří služební zákon

Občanští demokraté podpoří návrh služebního zákona. Během uplynulých čtyř týdnů jsme opakovaně formulovali hlavní připomínky ke služebnímu zákonu. Jsem rád, že uzavřená politická dohoda s vládní koalicí obsahuje naše základní požadavky.

29.07.2014

Rozvrat ŘSD pokračuje

Dnešní rezignace ředitele ŘSD Jana Kubiše potvrzuje dlouhodobou neschopnost ministra dopravy Antonína Prachaře řídit svěřený rezort. Ani poté, co vyměnil celé vedení ŘSD a jmenoval nového ředitele, není schopen řešit úkoly, které funkce ministra přináší.

24.07.2014

Zbyněk Stanjura: Události

Hostem hlavní zpravodajské relace ČT Události byl v přímém vstupu z Poslanecké sněmovny předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

16.07.2014

Zbyněk Stanjura: Říkejme tomu klidně obstrukce...

16. 7. 2014; Pravý břeh
Okurkovou letní sezónu a termíny dovolených narušila mimořádná schůze sněmovny. Levicová vláda se rozhodla, že během několika dní schválí téměř celý svůj program. Samozřejmě bez jakékoli diskuze s opozicí. Na prohlasování jakéhokoli zákonu má hlasů dost a nikdo ji právo prosazovat program nebere.

16.07.2014

Zbyněk Stanjura: Ve vládním návrhu je ministr jen loutkou v rukou úřadu

Projev předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury na 12. schůzi PS PČR ke služebnímu zákonu.

14.05.2014

Zbyněk Stanjura: Je smutné, že vláda odmítá podpořit naši pozici v NATO

Poslanci ANO a ČSSD ukázali, že jim je vlastní něco jiného říkat a něco jiného pak dělat. Je legitimní – i když v tomto případě hloupé – hlasovat proti usnesení na podporu naší pozice v NATO, ale opravdu nerozumím tomu, když pak poslanci ANO a ČSSD chodí vysvětlovat, že sice hlasovali proti, ale vlastně jsou pro.

rss Novinky můžete odebírat přes RSS.