Aktuality

07.08.2014

ODS podpoří služební zákon

Občanští demokraté podpoří návrh služebního zákona. Během uplynulých čtyř týdnů jsme opakovaně formulovali hlavní připomínky ke služebnímu zákonu. Jsem rád, že uzavřená politická dohoda s vládní koalicí obsahuje naše základní požadavky.

29.07.2014

Rozvrat ŘSD pokračuje

Dnešní rezignace ředitele ŘSD Jana Kubiše potvrzuje dlouhodobou neschopnost ministra dopravy Antonína Prachaře řídit svěřený rezort. Ani poté, co vyměnil celé vedení ŘSD a jmenoval nového ředitele, není schopen řešit úkoly, které funkce ministra přináší.

24.07.2014

Zbyněk Stanjura: Události

Hostem hlavní zpravodajské relace ČT Události byl v přímém vstupu z Poslanecké sněmovny předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

16.07.2014

Zbyněk Stanjura: Říkejme tomu klidně obstrukce...

16. 7. 2014; Pravý břeh
Okurkovou letní sezónu a termíny dovolených narušila mimořádná schůze sněmovny. Levicová vláda se rozhodla, že během několika dní schválí téměř celý svůj program. Samozřejmě bez jakékoli diskuze s opozicí. Na prohlasování jakéhokoli zákonu má hlasů dost a nikdo ji právo prosazovat program nebere.

16.07.2014

Zbyněk Stanjura: Ve vládním návrhu je ministr jen loutkou v rukou úřadu

Projev předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury na 12. schůzi PS PČR ke služebnímu zákonu.

14.05.2014

Zbyněk Stanjura: Je smutné, že vláda odmítá podpořit naši pozici v NATO

Poslanci ANO a ČSSD ukázali, že jim je vlastní něco jiného říkat a něco jiného pak dělat. Je legitimní – i když v tomto případě hloupé – hlasovat proti usnesení na podporu naší pozice v NATO, ale opravdu nerozumím tomu, když pak poslanci ANO a ČSSD chodí vysvětlovat, že sice hlasovali proti, ale vlastně jsou pro.

28.02.2014

Nadace ČEZ podpořila Mléčný bar NAPROTI v Ostravě

Nadace ČEZ již podruhé podpořila ostravský sociální podnik Mléčný bar NAPROTI, který je výjimečným projektem v sociální oblasti. Dar - osobní automobil, předal člen správní rady Nadace ČEZ Ing. Zbyněk Stanjura.

16.12.2013

Charitativní Vánoční koncert v Mariánských Lázních

V sobotu 14. prosince se poslanec Ing. Zbyněk Stanjura zúčastnil osmého ročníku charitativního Vánočního koncertu v Mariánských Lázních, jehož výtěžek byl věnován dětem z dětských domovů. 

29.11.2013

Slavnostní otevření komunikace Hrabyně - Háj ve Slezku

V pátek 29. listopadu byla po téměř roční rekonstrukci slavnostně otevřena komunikace spojující obce Hrabyně a Háj ve Slezsku. Součástí této komunikace je napojení na všemi očekávanou novou silnici I/11 na trase Opava - Ostrava.

19.11.2013

Stanjura: Nová vláda musí co nejrychleji předložit vlastní rozpočet

Strany jednající o vzniku vlády by měly co nejdříve předložit společný návrh nového rozpočtu na rok 2014. Na svém dnešním pracovním setkání se na tom shodli poslanci Občanské demokratické strany.
rss Novinky můžete odebírat přes RSS.