Aktuality

02.12.2014

Stačí, když se ministr Babiš vzdá mandátu a může jít příkladem všem ostatním ministrům

(www.psp.cz)
Projev předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury na 23. schůzi Poslanecké sněmovny.

17.11.2014

Projev ke 25. výročí pádu komunismu

Projev na vzpomínkovém setkání u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii u Památníku obětem totalitních režimů na náměstí Slezského odboje v Opavě.

12.11.2014

Na rezignaci ministra Prachaře bylo pozdě už před několika měsíci

ODS několikrát vyzývala premiéra Sobotku, aby ze své vlády odvolal ministra Prachaře. Pan Prachař během několika málo měsíců ukázal, že svou funkci nezvládá. Již před několika měsíci bylo na jeho rezignaci pozdě. Přišla dvacet minut po dvanácté.

04.11.2014

Poslanci ODS navrhnou snížit DPH. Vláda chce místo toho výběr DPH zkomplikovat měsíčním výkazem

Poslanci ODS navrhnou snížení DPH. Využijí k tomu novelu zákona, kterou chce vláda přinutit podnikatele, aby měsíčně vyplňovali další výkaz – „kontrolní hlášení“ finančnímu úřadu o výběru daně z přidané hodnoty. ODS další byrokratickou povinnost uvalenou na podnikatele odmítá a ve Sněmovně navrhne, aby levicová vláda tohoto hlášení ušetřila alespoň malé a střední živnostníky.

30.09.2014

Zbyněk Stanjura: Další zpackaný tendr na dopravě ohrožuje zimní údržbu silnic

Ministerstvo dopravy pod vedením Antonína Prachaře muselo kvůli chybám v zadání zrušit výběrové řízení na zajištění zimní údržby silnic I. třídy. Jeho výsledky měly být známé do 1. 10., tedy logicky ještě před zimním obdobím. Místo toho ministerstvo dopravy muselo vypsat řízení nové, jehož výsledky mají být známé až na jaře příštího roku. O posunutí termínu má ve středu jednat vláda.

16.09.2014

Vláda zvyšuje daně. ODS navrhne opak

Vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL se rozhodla razantně zvýšit daně. A to zejména pro zaměstnance. Před aktuálním jednáním Poslanecké sněmovny na to upozornila Občanská demokratická strana. Právě na této schůzi chce totiž vládní koalice přijmout změnu legislativy, která zabrání již dříve odsouhlasenému snížení daní. ODS je proti. A sama přichází s návrhem na snížení DPH.

14.09.2014

Otázky Václava Moravce, 14. 9. 2014

Ing. Zbyněk Stanjura, exministr dopravy, byl hostem diskusního pořadu Otázky Václava Moravce k tématům: rozpočet SFDI, stavební tendry, personální situace ŘSD, průběh rekonstrukce dálnice D1, termín dokončení dálnice D8, budoucnost mýtného systému či tendr na projektový management.

11.09.2014

Zbyněk Stanjura: Otevírání železničního trhu se odkládá

Plán levicové vlády a ministra dopravy Antonína Prachaře (ANO) odsunout otevírání železničního trhu považuji za krok poškozující jak daňové poplatníky, tak cestující využívající železniční dopravu.

11.08.2014

Ministr Prachař (ANO) rozdává zlaté padáky

Ministr Prachař předvádí buď neznalost nebo záměrnou manipulaci. Tvrdí, že bývalý generální ředitel ŘSD nedostane zlatý padák, ale jen zákonný nárok. Každý zaměstnanec (kromě ministra) ví, že když sám podá výpověď, nedostane žádné odstupné.

rss Novinky můžete odebírat přes RSS.