Aktuality

16.03.2019

Daňová reforma - daně a co za ně?

16. 3. 2019
Daňová reforma – daně a co za ně? Vystoupení předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury a ekonomického experta ODS Jana Skopečka na Programové konferenci ODS. 

16.03.2019

ODS: Představujeme programová východiska, se kterými vrátíme ČR mezi nejúspěšnější země světa

www.ods.cz

Občanští demokraté v sobotu představili základní body, ze kterých bude vycházet programová politika ODS v následujících letech. Občanští demokraté se chtějí opírat především o propracovanou daňovou reformu, razantní změny v důchodovém systému, školství, které připraví žáky a studenty pro život v 21. století a přívětivou komunikaci státu s jeho občany. V péči o životní prostředí chce ODS čerpat ze zkušeností z komunální úrovně.

13.03.2019

Události, komentáře: Kauza Kapsch, situace v hnutí ANO

13. 3. 2019; ČT24
Podezřeními kolem mýtného tendru se bude zítra v jedenáct hodin dopoledne zabývat Sněmovna. Zařadila ho jako pevný bod jednání. V případu figuruje první místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek, který sám chtěl před sněmovnou vystoupit. Pozvání do Událostí, komentářů nejdříve přijal, později se ale omluvil

12.03.2019

ODS: Hnutí ANO opět odmítlo snížit daně. ODS prosadila zvýšení výdajových paušálů

www.ods.cz
Poslanecká sněmovna dnes hlasy vládní koalice odmítla senátní změny v daňovém balíčku a přijala sněmovní návrh. V praxi to znamená, že nedojde ke snížení daní, které hnutí ANO v posledních týdnech slibuje. Občanští demokraté upozorňují na další rozpor mezi slovy a činy vládního hnutí.

27.02.2019

Vláda navrhuje zvýšení daní, ODS chce prosadit opak

27. 2. 2019
Komentář k návrhu ministryně Schillerové na skryté zvýšení daní.

22.02.2019

Stanjura: Za rozpínavost komunistů nese odpovědnost Babiš

22. 2. 2019; www.novinky.cz
Není v pořádku, že KSČM klade podmínky vládě, řekl v rozhovoru pro Novinky šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura. Zdůraznil, že za to nese odpovědnost premiér Andrej Babiš (ANO), jehož menšinový kabinet s ČSSD komunisté tolerují.

20.02.2019

ODS: Odměny pracovníkům finanční správy vázané na výši doměřené daně jsou neakceptovatelnou praktikou

www.ods.cz
Rozpočtový výbor na svém dnešním jednání projednal kauzu využívání cílených odměn ve finanční správě odvislých od výše doměřené daně. Na návrh ODS schválil rozpočtový výbor usnesení, ve kterém jednoznačně odsoudil využívání tohoto nástroje. Zároveň rozpočtový výbor vyzval paní ministryni financí Alenu Schillerovou k okamžitému ukončení ...

17.02.2019

Otázky Václava Moravce: Stupeň rozkladu rozpočtu

17. 2. 2019; ČT24
Hostem nedělního diskusního pořadu ČT Otázky Václava Moravce byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

  

13.02.2019

ODS: Vláda devastuje živnostenské podnikání a český venkov

13. 2. 2019; www.ods.cz
​​​​​​​Levicová vládní koalice dnes do dalšího čtení protlačila v Poslanecké sněmovně novelu zákona o elektronické evidenci tržeb, která rozšiřuje povinnost EET na řemeslníky. Občanští demokraté dlouhodobě proti EET bojují a považují ji za šikanu našich živnostníků a podnikatelů, kteří jsou přitom pilířem české ekonomiky.

12.02.2019

Těší nás, že už podruhé opisuje hnutí ANO z předvolebního programu ODS z roku 2017

www.ods.cz
Ministerstvo průmyslu a obchodu přišlo s návrhem na snižování počtu kontrol, které musí absolvovat naši živnostníci a podnikatelé. Informaci přinesl server MF DNES.
rss Novinky můžete odebírat přes RSS.